Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Konstatēti daudzi Telegram uzlaušanas gadījumi: kā aizsargāt savu kontu

Konstatēti daudzi Telegram uzlaušanas gadījumi: kā aizsargāt savu kontu

Nozagt var gan profilu sociālajos tīklos, gan Telegram kontu. Jo īpaši tad, ja tā īpašniekam pieder kāds lielāks kanāls, ar kuru var labi nopelnīt. Nesen ir sākusies tieši tādu kontu zādzību kampaņa, kuriem ir piesaistīti plaši pazīstami kanāli. Pastāstīsim, kā notiek konta nozagšana un kā pret to aizsargāties.

 

Kā zog Telegram kontus

Šajā gadījumā izmanto veco labo pikšķerēšanu. No Telegram konta ar daudzmaz oficiālu nosaukumu, piemēram, TelegramAdmin vai tamlīdzīgu, lietotājs saņem paziņojumu par to, ka viņa kontā notikusi aizdomīga darbība; lai konts netiktu bloķēts, tas esot jāapstiprina. Lai apstiprinātu kontu, tiek piedāvāts atvērt hipersaiti. Hipersaite noved pikšķerēšanas vietnē, kuras adresi noziedznieki izveidojuši pēc iespējas solīdāku. Tā var būt, piemēram, telegram-antispam.org vai telegram-verification.site — vai vēl kaut kas tādā pašā stilā.

Vietne izskatās tieši tāpat kā Telegram tīmekļa versijas ieeja adresē web.telegram.org. Tur prasa ievadīt tālruņa numuru un īsziņā atsūtītu kodu, bet ja lietotājam ir ieslēgta divfaktoru autentifikācija, tad vēl arī paroli. Ja upuris ir aizmirsis paroli, tad tās atjaunošanai noziedznieki pieprasa kodu, kas nosūtīts uz e-pastu. Kad upuris to visu ievada, noziedzniekiem ir viss nepieciešamais, lai piekļūtu kontam, kā arī iespēja piesaistīt to citam tālruņa numuram. Līdz ar kontu viņi pārņem arī visus no tā izveidotos kanālus.

Kā novērst Telegram konta nozagšanu

  • Ieslēdziet savam kontam divfaktoru autentifikāciju. Tā nav nekāda panaceja, tomēr apgrūtina jūsu konta nozagšanu.
  • Esiet piesardzīgs, kad saņemat ziņas no kontiem, kuru nav jūsu adrešu grāmatiņā, un neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites. Telegram administratoru konta informācijā par kontu ir verifikācijas atzīme. Ja ziņa it kā no Telegram administrācijas, bet attiecīgās atzīmes nav, tad tie ir blēži. Vēl viena pazīme — programma jautā, vai jauno ziņu klasificēt kā surogātpastu. Skaidrs, ka savas administrācijas paziņojumu programma neuzskatītu par surogātpastu.
Oficiālajam Telegram kontam vienmēr ir atzīme, kuras blēžiem nekad nav.

Oficiālajam Telegram kontam vienmēr ir atzīme, kuras blēžiem nekad nav.

  • Pirms personiskas informācijas ievadīšanas tīmekļa lapā vienmēr pārbaudiet, vai savienojums ir drošs, kā arī vērīgi izlasiet lapas domēnvārdu adreses logā. Šajā gadījumā tur ir jābūt telegram.org, nevis telegram-antispam.org, antispam-verification.com vai tamlīdzīgi.
Drošības programmatūra bloķē pieeju krāpnieku vietnēm.

Drošības programmatūra bloķē pieeju krāpnieku vietnēm.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

1 + 1 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu