Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Konstatēti vairāki šifrējošā izspiedējvīrusa Locky izplatīšanas viļņi

Konstatēti vairāki šifrējošā izspiedējvīrusa Locky izplatīšanas viļņi

Kā ziņo Bleeping Computer, no vairākiem pētniekiem un IT drošības uzņēmumiem ir pienākušas ziņas par paaugstinātu aktivitāti no vienas kibernoziedznieku grupas puses, kas izplata šifrējošo izspiedējvīrusu Locky. Līdz ar jaunas Locky versijas parādīšanos 18. septembrī, kas nošifrētajiem failiem pievieno paplašinājumu .ykcol, ir konstatēti vairāki šīs ļaunprogrammas izplatīšanas surogātpasta viļņi pasaulē.

Locky variācijas, kas izplatītas šajos surogātpasta viļņos, satur ļaunprogrammas izplatītāja (affiliate ID) identifikatoru 3, kas ticis manīts Locky izplatīšanā jau šī mēneša sākumā. Uzņēmums Fortinet ir apkopojis sešu surogātpasta viļņu datus: inficēto e-pasta vēstuļu tēmas, pievienoto failu nosaukumus utt.

 

Locky izplatīšanas surogātpasta viļņu dati.

Locky izplatīšanas surogātpasta viļņu dati.

Drošības pētnieks Deriks Fārmers atzīmē, ka pēdējās no jaunā Locky variācijām atsākušas pieprasīt 0.5 bitmonētas (aptuveni 1580 EUR), kamēr sākotnējās, kas parādījās 18. septembrī, pieprasīja 0.25 bitmonētas (aptuveni 790 EUR) par failu atšifrēšanas atslēgu.

 

https://twitter.com/Ring0x0/status/910848165145972736

Arvien jauni šifrējošā izspiedējvīrusa Locky varianti parādās kopš pagājušā gada, tomēr pētnieki vēl arvien nav atraduši iespēju atšifrēt Locky “sagūstītos failus” bez maksāšanas kibernoziedzniekiem.

Lai izvairītos no nepatikšanām ar šifrējošo ļaunprogrammatūru, AntiVirus.LV iesaka:

  1. Parūpējieties par regulāru Jūsu vērtīgo failu (dokumentu, fotogrāfiju u.c.) rezerves kopiju izveidi. Tas palīdzēs ne tikai jebkura šifrējošā izspiedējvīrusa incidenta gadījumā, bet arī cita veida avārijas situācijās.
  2. Parūpējieties par savlaicīgu programmatūras atjaunināšanu, jo daudzos gadījumos datoru inficēšana ar šifrējošajiem izspiedējvīrusiem un citu ļaunprogrammatūru notiek, izmantojot ievainojamības programmatūrā. Tur kur tas ir iespējams, iestatiet automātisku programmatūras atjaunināšanos, ja vien tas nav pretrunā ar kādiem jūsu apsvērumiem. Ja jūs esat Kaspersky Lab produktu lietotājs, tad izmantojiet visas programmatūras atjaunināšanas funkciju.
  3. Lietojiet drošu aizsardzību! AntiVirus.LV iesaka Kaspersky produktus, jo tajos ir ietvertas tehnoloģijas, kas jau ir parādījušas sevi kā nepārvarama barjera pat visjaunākajiem šifrējošajiem izspiedējvīrusiem, kas šifrē datus no Windows vides. Šīs tehnoloģijas ir ietvertas drošības risinājumu ražotāja Kaspersky Lab mājas un biznesa produktos Windows platformai. Vairāk par to lasiet: Īpaša aizsardzība pret šifrējošo ļaunprogrammatūru.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 9 = 13

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu