Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpnieki izplata e-pastus latviešu valodā ar draudiem publiskot informāciju par upura darbībām pieaugušo vietnēs

Krāpnieki izplata e-pastus latviešu valodā ar draudiem publiskot informāciju par upura darbībām pieaugušo vietnēs

Cert.lv ir izplatījis brīdinājumu, ka šodien daļa Latvijas iedzīvotāju ir saņēmuši krāpnieciskus izspiešanas e-pastus latviešu valodā. Tajos tiek apgalvots, ka ļaundaris par lietotāju ievācis sensitīvu informāciju, kamēr tas ir apmeklējis pieaugušajiem domātas vietnes. Tālāk tiek pieprasīta samaksa, piedraudot šo kompromitējošo informāciju izsūtīt draugiem, ģimenei un kolēģiem.

 

 

Svarīgi! Saņemot šādu vēstuli, lūdzu nesteidziet krist panikā un apsvērt maksāšanu. Patiesībā nekāda informācija par jums nav ievākta, bet jūsu e-pasts, parole un citi dati, kurus krāpnieki varētu izmantot iebaidīšanai, ir nonākuši viņu rokās no lietotāju datubāzēm, kas noplūdušas no tiešsaistes pakalpojumu sniedzējiem.

 

Izspiešanas e-pasta paraugs latviešu valodā.

Izspiešanas e-pasta paraugs latviešu valodā.

Par līdzīgiem e-pasta sūtījumiem angļu un krievu valodā jau ir ticis ziņots iepriekš, bet līdzīga rakstura sūtījumi latviešu valodā ir konstatēti pirmo reizi. Tā, piemēram, 2018. gada jūlijā krāpnieki e-pastos angļu valodā lietotāju pārliecināšanai par draudu patiesumu izmantoja noplūdušas paroles, bet augustā pārslēdzās uz telefona numuriem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

96 − = 92

Uz augšu