Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpnieki jaunā kampaņā izmanto Latvijas Pasta zīmolu un Elkor vārdu

Krāpnieki jaunā kampaņā izmanto Latvijas Pasta zīmolu un Elkor vārdu

Saskaņā ar uzņēmuma Latvijas Pasts brīdinājumu un informāciju sociālo tīklu lietotāju kontos, nezināmi krāpnieki izmēģina jaunu shēmu, sūtot īsziņas ar saiti pārvirzīšanai uz viņu sagatavotu vietni, kas izmanto Latvijas Pasts zīmolu un imitē valsts uzņēmuma stilu.

 

Krāpnieku lapas un īsziņas ekrānuzņēmumi. Avots: Latvijas Pasts.

Krāpnieku lapas un īsziņas ekrānuzņēmumi. Avots: Latvijas Pasts.

Krāpnieku lapa, kas imitē Latvijas Pasta paziņojumu, potenciālo upuri cenšas informēt, ka viņam adresēts sūtījums no uzņēmuma Elkor ar aprakstu “Tālrunis, kuru jūs uzvarējāt mūsu konkursā” esot “apturēts” “terminālī” un tā nosūtīšanai jāveic apmaksa 1 eiro apmērā. Interesantas detaļas – sūtījums krāpnieku lapā ir nosaukts par “paketi”, bet tālrunis ir “uzvarēts”.

 

Krāpnieku lapas attēls kāda Facebook lietotāja komentārā, kas ziņo, ka īsziņa ar saiti uz lapu pienākusi no "LVPasts".

Krāpnieku lapas attēls kāda Facebook lietotāja komentārā, kas ziņo, ka īsziņa ar saiti uz lapu pienākusi no sūtītāja “LVPasts”.

Latvijas Pasts informē, ka nekādā veidā nav saistīts ar šiem ziņojumiem, tāpēc aicina tos ignorēt. Lieki teikt, ka maksāšanas mēģinājums krāpnieku lapā var beigties ar personas datu un finanšu zādzību. Tāpat nav izslēgta arī ierīces inficēšana.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 35 = 41

Uz augšu