Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpnieki Latvijas uzņēmumu vārdā atkal rīko viltus loterijas

Krāpnieki Latvijas uzņēmumu vārdā atkal rīko viltus loterijas

Latvijas Pasts un Neste Latvija brīdina par krāpnieku aktivitātēm WhatsApp un citos saziņas pakalpojumos. Krāpnieki uzņēmumu vārdā izplata ziņas ar piedāvājumu aizpildīt ātru aptauju un laimēt naudas balvu.

Latvijas Pasts aicina nevērt vaļā krāpnieciskās saites un nekādā gadījumā nenodot krāpniekiem savus personīgos datus. Uzņēmums norāda, ka tā e-pasta un interneta vietnes adreses vienmēr beidzas ar pasts.lv, bet viss cits Latvijas Pasta vārdā var tikt uzskatīts par viltus ziņām. Šaubu gadījumā uzņēmums aicina precizēt informāciju Latvijas Pasta Klientu centrā: 67008001, 27008001, info@pasts.lv.

Neste Latvija norāda, ka aktuālu informāciju par uzņēmuma kampaņām, loterijām un aktivitātēm var atrast uzņēmuma mājaslapā, bet, saņemot aizdomīgas ziņas, nevajadzētu vērt vaļā saites un ievadīt savus personas datus.

Krāpnieku ziņas paraugs. Avots: CERT.LV.

CERT.LV informē, ka krāpnieku kampaņu saturs var mainīties un katrs lietotājs gala rezultātā var redzēt kaut ko citu atkarībā no tā, kādu iekārtu, interneta pārlūku un operētājsistēmu lietotājs izmanto. Krāpnieku mērķis šādās kampaņās parasti ir izvilināt norēķinu kartes informāciju vai arī iemānīt lietotājam uz paaugstinātas maksas pakalpojumu.

Krāpnieku ziņas paraugs. Avots: CERT.LV.

Kiberdrošības eksperti iesaka lietotājiem, saņemot ziņas par loterijām, pārliecināties, vai tās patiešām notiek, apmeklējot uzņēmumu oficiālās vietnes. Šajā gadījumā www.pasts.lv un www.neste.lv.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

86 − = 79

Uz augšu