Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpnieki uzrunā interneta lietotājus bankas Citadele vārdā

Krāpnieki uzrunā interneta lietotājus bankas Citadele vārdā

CERT.LV brīdina, ka jau otro dienu masveidā tiek izplatīti krāpnieciski e-pasti it kā bankas Citadele vārdā, kuros interneta lietotāji tiek aicināti veikt svarīgus drošības atjauninājumus sakarā ar uzbrukumiem bankas mājas lapai. Krāpnieku mērķis ir piekļūt iedzīvotāju bankas kontiem.

Kiberdrošības eksperti aicina būt modriem un, saņemot šādu e-pastu, to dzēst! Krāpnieku upuriem tiek ieteikts operatīvi sazināties ar savu banku.

Arī pati Banka Citadele brīdina, ka ir aktivizējušies krāpnieki, kas vēlas iegūt klientu privātos datus. Banka aicina neizmantot aizdomīgas saites īsziņās vai e-pastos, neizpaust savu internetbankas paroli un karšu datus, kā arī šaubu gadījumā sazināties ar banku.

Banka Citadele atgādina, ka banka nekad nesūta šāda veida īsziņas un nelūdz klientiem ievadīt vārdus, paroles, kodus vai citu personīgu informāciju.

Krāpnieku vietnes ekrānuzņēmums. Avots: CERT.LV.

Arī NIC.LV aicina būt vērīgiem un pirms kliksķināt pievērst uzmanību mājaslapas nosaukumam jeb domēna vārdam, jo nereti vienīgais, kas liecina, ka mājaslapa ir ļaunprātīgi veidota, ir tās nosaukums.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 6 = 3

Uz augšu