Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpnieki vilina ar “bezmaksas Jaungada dāvanām” no Huawei

Krāpnieki vilina ar “bezmaksas Jaungada dāvanām” no Huawei

CERT.LV brīdina, ka ar WhatsApp starpniecību tiek izplatīti krāpnieciska rakstura sūtījumi, kuros tiek solīta iespēja saņemt “bezmaksas Jaungada dāvanu” it kā no Huawei.

Krāpnieciskais sūtījums. Avots: CERT.LV.

Lai saņemtu balvu, lietotājs tiek aicināts “atvērt pareizo dāvanu” un pēc tam aizpildīt īsu aptaujas anketu. Parasti šādu loteriju mērķis ir izkrāpt naudu: nozogot lietotāja norēķinu kartes datus; panākot, ka lietotājs neapzināti pierakstās uz kādu maksas pakalpojumu; panākot, ka lietotājs veic kārotās mantas piegādes apmaksu.

Krāpnieku vietne. Avots: CERT.LV.

Kiberdrošības eksperti aicina krāpnieciskās WhatsApp ziņas ignorēt un nekādā gadījumā nepārsūtīt savam kontaktu lokam!

Jāatzīmē, ka šogad krāpnieki diezgan bieži ir nelikumīgi izmantojuši dažādus zīmolus, lai ievilinātu Latvijas interneta lietotājus savās lamatās. Vairākas reizes tika konstatēti e-pasta vēstules Latvijas Universitātes vārdā ar ļaunprogrammatūru pielikumā. Tāpat krāpnieciskos nolūkos vairākkārtīgi tikuši izmantoti Swedbank, SEB bankas, Latvijas Pasta, Facebook un DHL zīmoli. Bet ar to uzskaitījums nebeidzas, jo pikšķerētāji ir mēģinājuši rīkot kampaņas arī Adidas, TNT Express, Sherlog, Izglītības un zinātnes ministrijas, ALTUM, Valsts ieņēmumu dienesta, UPS, MAXIMA, Citadele un tagad arī Huawei vārdā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

43 − = 42

Uz augšu