Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpšana ar PlayStation 5 izlozi

Krāpšana ar PlayStation 5 izlozi

Krāpnieki ir sākuši izmantot PlayStation 5 deficītu. Kā izvairīties no viņu “lamatām”?

PlayStation 5 spēļu konsoli laida pārdošanā pagājušā gada novembrī, taču daudzi, kas to vēlējās iegādāties, joprojām nav tikuši pie kārotās ierīces. Ar Covid saistītu piegādes ierobežojumu dēļ uzņēmumam Sony trūkst mikroshēmu, tādēļ tas nespēj apmierināt pieprasījumu. Tikmēr uzdarbojas krāpnieki, kas izmanto ažiotāžu un piedāvā iespējas “laimēt” PS5.

Iegūstiet PS5 no farmācijas uzņēmuma

Tāpat kā vairumā pikšķerēšanas gadījumu, arī šeit rūpīga izpēte atklāj aizdomīgus sīkumus. Piemēram, lai gan krāpnieku vēstulēs šajā gadījumā nav uzkrītošu kļūdu un sūtītājs “India Pharma” ir reāla organizācija, tā nekādi nav saistīta ar datorspēļu konsoļu izplatīšanu.

Pikšķerēšanas e-pasta vēstule piedāvā iespēju laimēt PlayStation 5. Nav skaidrs, kas mums sola šo apbrīnojamo dāsnumu.

Aizdomīgi ir arī tas, ka noteikumos (ļoti sīkā drukā vēstules beigās, ko lielākā daļa cilvēku nelasa) ir minēts pavisam cits uzņēmums: toleadoo GmbH. Arī tas ir reāls. Tas atrodas Vācijā, un par to ir saņemtas daudzas lietotāju sūdzības.

Sīkajā drukā minēti arī kaut kādi “konkursa T&C” jeb līguma nosacījumi, bet nav norādīts, kur šos nosacījumus var izlasīt. Ja jau meklējam aizdomīgus elementus, tad ļoti aizdomīgas ir arī juridiskās valodas nepareizības.

Jebkurā gadījumā, lai jūs varētu piedalīties izlozē, organizatori lūdz jūs reģistrēties ar savu e-pasta adresi.

Tātad skaidrs, ka krāpniekiem ir nepieciešama vismaz jūsu e-pasta adrese.

Nākamajā posmā atveras vietne, kurā ir Amazon logotips, lai gan tās adrese (URL) nav ne tuvu līdzīga amazon.com.

Šī lapa turpina vēl intensīvāku pikšķerēšanu, apgalvojot, ka esat viens no desmit laimīgajiem apmeklētājiem, kuri šonedēļ var laimēt kāroto spēļu konsoli, bet jums ir jārīkojas tūliņ pat — minūtes un 18 sekunžu laikā jāaizpilda īsa aptaujas veidlapa un jāreģistrējas izlozei. Tas, protams, ir vēl viens efektīvas pikšķerēšanas piemērs: izdarīt spiedienu ar tīšu laika ierobežojumu, lai cilvēki kristu panikā un steigtos, nevis mierīgi visu apdomātu.

This image has an empty alt attribute; its file name is scam-with-playstation-5-giveaway-screenshot-3-1024x691.png
Pulkstenis tikšķ!

Laimes rats

Ja aizpildāt aptauju un ieliekat atzīmi pārējās rūtiņās, ekrānā parādās divpadsmit vienādas dāvanu kastītes, un vienā no tām ir laimests. Kas notiek tālāk? Jūs laimējat! Grūti noticēt tādai veiksmei, vai ne? Apakšā pat ir viltotas iepriekšējo “uzvarētāju” atsauksmes, lai uzturētu jūsu satraukumu un neļautu apdomāties.

Pozitīvās atsauksmes veicina krāpšanu.

Un tagad — galvenais knifs. Lai saņemtu laimestu, jums jāiemaksā £1 (viena sterliņu mārciņa, t.i., 1,16 eiro). Organizatori nenorāda maksājuma iemeslu, taču salīdzinājumā ar spēļu konsoles cenu tā ir smiekla nauda. Turklāt viņi sola segt visas pasta izmaksas un piegādāt jauno PS5 vienas nedēļas laikā.

Jūs esat laimējis! Tagad jāmaksā.

Tālāk tiek prasīta adrese, pasta indekss, tālruņa numurs un (atkal) e-pasta adrese, un šāda informācija tiešām ir nepieciešama, lai organizētu balvas piegādi. Bet šajā brīdī prasītais maksājums palielinās no 1 līdz 1,78 sterliņu mārciņām — atkal bez paskaidrojumiem.

Maksājums “maģiski” palielinās no £1 līdz £1,78.

Pēdējā posmā jums ir jāievada savi maksājumu kartes dati. Skaidrs, ka kibernoziedzniekus bagātus nepadarīs vis 1,78 sterliņu mārciņas, bet gan jūsu maksājumu kartes informācija, it īpaši CVV2/CVC2 kods.

Pēdējais solis, lai jūs atdotu krāpniekiem savu naudu.

Saglabājiet mieru

Lai izvairītos no šādām kļūdām, neļaujieties ažiotāžai. Ja saņemat vilinošu piedāvājumu, saglabājiet mieru un vienmēr ievērojiet vienkāršus noteikumus, kas palīdzēs izvairīties no pikšķerētāju slazdiem:

  • Organizatora vietnē pārbaudiet informāciju par dāvanām un citām akcijām.
  • Neatveriet e-pasta vēstulē iekļautās saites. Tā vietā ievadiet URL adresi ar roku, ja jums tā zināma, vai izmantojiet meklētājprogrammu, lai nokļūtu vajadzīgajā vietnē.
  • Esiet ļoti piesardzīgi, kad par balvas saņemšanu ir jāmaksā, pat ja summa ir neliela. Jūs riskējat zaudēt daudz vairāk nekā tikai prasīto summu.
  • Rūpīgi sargiet savus personas datus, un, ja jums ir šaubas par kādu tīmekļa vietni, neievadiet datus tajā.
  • Izmantojiet uzticamu drošības risinājumu, kas jūs brīdina, kad gatavojaties apmeklēt krāpniecisku interneta vietni.

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

49 − 42 =

Uz augšu