Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Kriptovalūtu racēji iet plašumā

Kriptovalūtu racēji iet plašumā

Zinot, cik nopietni un potenciāli postoši var būt datordrošības incidenti un tendences, Kaspersky Lab atturas no neapdomīgām prognozēm un arī nepriecājas, kad prognozes piepildās. Tomēr var droši teikt, ka zināma Kaspersky Lab prognoze ir piepildījusies: 2018. gadā kriptovalūtu racēji ir nonākuši populārākās ļaunprogrammatūras saraksta augšgalā.

 

 

Kaspersky Lab prognoze par kriptovalūtu racējiem piepildās

Izspiedējvīrusu darbība ir efektīga un šausminoša to upuriem; mājas datorlietotājiem jāuzklausa stāsti par nelegālām un kompromitējošām datnēm viņu datoros, bet firmas tiek piespiestas maksāt ievērojamas summas par iespēju atkal piekļūt savām kritiski svarīgajām datnēm. Tomēr izspiedējvīrusu izplatība strauji samazinās.

Kaspersky Lab dati liecina, ka to lietotāju skaits, kuriem uzbrukuši izspiedējvīrusi, samazinājies no 1 152 299 2016.–2017. gadā līdz 751 606 2017.–2018. gadā.

Tikmēr viltīgie kriptovalūtu racēji ir kāpuši uz augšu, lai ieņemtu izspiedējvīrusu vietu; tie ieperinās lietotāju un uzņēmumu datoros un mobilajās ierīcēs, izmantojot to jaudu, lai raktu kriptovalūtas zagļiem. Tajā pašā divu gadu laikā kriptovalūtu racēju konstatēšanas gadījumu kopskaits pieaudzis no 1,9 miljoniem līdz 2,7 miljoniem, bet to īpatsvars starp konstatētajiem kiberapdraudējumiem — no 3% līdz 4%.

Kriptovalūtu racēji: pazīmes un simptomi

Kamēr izspiedējvīrusi sevi efektīgi un draudīgi piesaka upura datorā, kriptovalūtu racēji cenšas palikt ēnā (jo ilgāk tie darbojas, jo lielāka peļņa noziedzniekam), un tādēļ iespējams, ka upuri tos ilgi nemaz nepamana.

Ja nolemsiet pats pamēģināt rakšanu, tad jums jāņem vērā, kā tas ietekmēs jūsu datoru. Citi var slepus izmantot jūsu datora resursus savā labā, taču viņi nevar pilnīgi noslēpt savu darbību. Datoram vai mobilajai ierīcei, kurā slepus notiek kriptovalūtu rakšana, ir iespējamas vairāk vai mazāk manāmas darbības izmaiņas:

  • sistēma lēnāk reaģē, jo ierīces atmiņa, procesors un grafiskā karte ir aizņemta ar valūtu rakšanu;
  • daudz ātrāk izlādējas akumulators, un ierīce var diezgan stipri sakarst;
  • ja ierīce izmanto datu abonementu, tad parādīsies milzīgs datu lietojuma pieaugums.

Izsargāšanās vai „ārstēšana”

Ja jums radušās aizdomas sakarā ar iepriekšminētajiem simptomiem, tad rīkojieties šādi, lai „iztīrītu” savu sistēmu vai ierīci un lai tā arī turpmāk būtu tīra.

  • Regulāri atjauniniet operētājsistēmu un visu programmatūru. Iesakām to uzsākt jau tagad.
  • Akli neuzticieties nevienam e-pasta vēstules pielikumam. Pirms pielikuma atvēršanas vai atsūtītas saites izmantošanas rūpīgi apsveriet, vai vēstule saņemta no jums zināma un uzticama cilvēka, vai esat to gaidījis, vai tā nav inficēta. Novietojiet peles kursoru uz saites vai pielikuma (bez uzklikšķināšanas), lai redzētu, kurp ved šī saite un kāds ir pielikuma patiesais nosaukums.
  • Neuzstādiet programmatūru no nezināmiem avotiem. Tajā var būt (un bieži ir) kaitīgi kriptovalūtu racēji.
  • Visos datoros un mobilajās ierīcēs izmantojiet uzticamu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security for Android vai Kaspersky Internet Security.
  • Izglītojiet gan savas ģimenes locekļus, gan kolēģus birojā par interneta drošības noteikumiem.

Visu Kaspersky Lab ziņojumu par racējiem jūs varat izlasīt angļu valodā vietnē Securelist. Noklikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā Kaspersky Lab produkti aizsargā pret racējiem.

 

Kaspersky Internet Security aizsargā pret slēptiem kriptovalūtu racējiem

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

50 + = 54

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu