Sākumlapa » Apdraudējumi » Kurjerkompāniju zīmolu piesegumā noziedznieki izvilina norēķinu karšu datus

Kurjerkompāniju zīmolu piesegumā noziedznieki izvilina norēķinu karšu datus

Valsts policija informē, ka arī aizvadītajos svētkos un šā gada sākumā krāpnieki ir aktīvi uzrunājuši iedzīvotājus, kuri bija izvietojuši preces pārdošanai interneta tirdzniecības platformās. Nosūtot saites uz viltus interneta vietnēm, kas vizuāli atgādina DPD Latvija un Omniva Latvija interneta mājaslapas, iedzīvotājiem ir tikuši izvilināti norēķinu karšu dati, kā rezultātā izkrāpta nauda.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, un nepārbaudītās interneta vietnēs neizpaust savus personīgos un bankas kontu datus!

Atsevišķos policijas fiksētajos gadījumos iedzīvotājiem ticis lūgs arī norādīt konta atlikumu. Valsts policijā jau ir uzsākti vairāki kriminālprocesi par iespējamām nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem, izmantojot viltus kurjerdienesta interneta lapu, kā rezultātā bez personas ziņas ir piekļūts internetbankai, veicot finanšu līdzekļu pārskaitījumus, t.i. kvalificēts pēc Krimināllikuma 193.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm.

Policija aicina pievērst uzmanību sekojošam notikumu scenārijam:

  • krāpnieki komunikācijai ar pārdevēju parasti izmanto populārus saziņas pakalpojumus, parasti WhatsApp;
  • krāpnieki komunicē gan krievu, gan latviešu valodā – līdz šim krāpnieki, sazinoties ar pārdevējiem, sarakstes laikā izmantoja tikai krievu valodu, taču jau ir fiksēti vairāki gadījumi, kad sarakstē tiek izmantota arī latviešu valoda;
  • krāpnieki ir pieklājīgi, interesējas par preci, tās stāvokli, atrašanās vietu, kā arī lūdz nosūtīt papildus foto, video u.c. informāciju;
  • vienojoties par darījumu, krāpnieki pārdevējam nosūta interneta saiti, kurai sekojot, pārdevējs tiek nosūtīts uz viltus interneta vietni, kas tikai vizuāli atgādina DPD Latvija vai Omniva Latvija interneta mājaslapu.

Krāpšanas piemērs. Avots: Valsts policija.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un drošības nolūkos pārliecināties par interneta vietnēm, kurās tiek izpausta personīga rakstura informācija – personas dati, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) dati un cita veida informācija, tādējādi nepakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas upuriem. Tāpat tiek izteikta pateicība interneta lietotājiem, kas nekavējoties informēja Valsts policiju par šāda veida krāpšanas mēģinājumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

17 − = 9

Uz augšu