Sākumlapa » Apdraudējumi » Kurjerpasta DHL vārdā atkal tiek izplatīta ļaunprogrammatūra pieejas datu zādzībai

Kurjerpasta DHL vārdā atkal tiek izplatīta ļaunprogrammatūra pieejas datu zādzībai

Šodien ir konstatētas e-pasta vēstules latviešu valodā, kas izsūtītas kurjerpasta DHL vārdā ar nolūku inficēt saņēmēju Windows datorus ar ļaunprogrammatūru. Atgādināsim, ka šī gada aprīlī tika novērots līdzīgs mēģinājums apdraudēt Windows datoru lietotājus.

 

 

Ļaunprātīgo e-pasta sūtījumu tēma ir “DB_DHL_AWB_00117390021/AD”, bet teksts neveiklā un brīžiem aplamā automātiskā tulkojuma latviešu valodā mudina saņēmēju atvērt pievienoto RAR formāta arhīvu ar nosaukumu “DHL_FORM-986753029PDF.rar”, kurā atrodas ļaundabīgs izpildāmais EXE fails. E-pasta sūtījumos iekļautā nosūtītāja adrese ir “billing_LATVIA@dhl.com”.

 

Ļaunprātīgā e-pasta paraugs.

Ļaunprātīgā e-pasta paraugs.

Arhīvā atrodamais fails “DHL_FORM-986753029PDF.exe”, kura neuzmanīga palaišana arī ir ļaundaru mērķis, patiesībā ir Trojas zirgs pieejas datu zādzībai.

 

Kaspersky risinājums atklāj un nodzēš Trojas zirgu.

Kaspersky risinājums atklāj un nodzēš Trojas zirgu.

Skatoties uz Kaspersky Windows datoru aizsardzības reakciju uz kaitīgo failu, var secināt, ka uzņēmuma klientiem ļaunprogrammatūra nav varējusi radīt draudus, jo tā ir automatizēti nodetektēta, klasificēta un ienesta agrīnās detektēšanas (Urgent Detection System – UDS) datubāzēs.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

14 − = 10

Uz augšu