Sākumlapa » Apdraudējumi » Latvijā konstatēts jauns mēģinājums inficēt datorus

Latvijā konstatēts jauns mēģinājums inficēt datorus

Latvijā konstatēts kārtējais mēģinājums inficēt interneta lietotāju datorus ar jaunu kaitīgo programmu ar šim nolūkam īpaši sagatavotas e-pasta vēstules palīdzību latviešu valodā.

 

Kaspersky Internet Security aizliedz e-pasta vēstulē norādītā kaitīgā faila lejupielādi.

Kaspersky Internet Security aizliedz e-pasta vēstulē norādītā kaitīgā faila lejupielādi.

Jaunā kaitīgā programma, ko Kaspersky Lab produkti detektē kā Trojan.Win32.Badur.gglq, e-pasta vēstulē ir mēģināta uzdot par dokumenta failu, kurš novietots servisā Inbox Files. Kaitīgajam failam ir dubults paplašinājums pdf.exe. 12. janvāra pusdienlaikā kā kaitīgu to pagaidām atzina tikai daži antivīrusu skeneri!

 

Bīstamās e-pasta vēstules teksta paraugs.

Bīstamās e-pasta vēstules teksta paraugs.

Šis uzbrukums turpina pēdējā laikā arvien spēcīgāk iezīmējošos tendenci padarīt datorvīrusu uzbrukumus Latvijā efektīvākus ar latviešu valodas, vietējo interneta resursu izmantošanu, kā arī Latvijā labi zināmu iestāžu un uzņēmumu vārdu izmantošanu.

Tiem, kuriem ir gadījies iekrist kibernoziedznieku izliktajās lamatās, atverot inficētajām vēstulēm pievienoto failu, un viņu izmantotais antivīruss nav pasargājis datoru no inficēšanās, iespējams, ļoti noderīgs būs bezmaksas antivīrusu rīks Kaspersky Virus Removal Tool, ar kuru var noskenēt un izārstēt Windows datorus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

5 Komentāri

  1. Man vēstule no Ivetas 🙂

  2. Kāpēc tiek piedāvāti pagājušā gada produkti? Izpārdos vecos un tad varēs 2014 produktus dabūt?

    • Iemesls, kāpēc internetā un veikalos Latvijā vēl nav redzami Kaspersky Lab produkti ar 2014 nosaukuma beigās, ir ražotāja aizkavēšanās ar lokalizētās latviešu versijas izlaišanu. Tuvākajās dienās darbiem jābūt pabeigtiem. Tikmēr visi, kuri vēlas izmantot 2014. angļu vai krievu versiju, var to darīt, lejupielādējot atbilstošās produktu instalācijas no interneta. Aktivizācijas kodi no 2013. versijas bez problēmām strādā arī ar 2014.

      Jebkurš legāls Kaspersky Lab produktu lietotājs licences darbības laikā var bez maksas pāriet uz jaunāku versiju, lejupielādējot to no interneta. Piemēram, no 2013. uz 2014.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

36 − 33 =

Uz augšu