Sākumlapa » Apdraudējumi » Latvijas Banka brīdina par telefonkrāpniekiem

Latvijas Banka brīdina par telefonkrāpniekiem

Latvijas Banka brīdina, ka, izmantojot tās vārdu, notiek krāpšanas mēģinājumi – tostarp prasīta informācija par iedzīvotāju materiālo stāvokli, izplatītas viltus ziņas, kā arī izteikti apgalvojumi par it kā nepareizi veiktiem bezskaidrās naudas pārskaitījumiem.

Iestāde aicina iedzīvotājus būt īpaši vērīgiem un “neuzķerties” uz krāpniekiem, kā arī jebkuru šaubu gadījumā zvanīt tai un pārvaicāt, vai tiešām iepriekš saņemtais zvans vai internetā publicētā informācija ir saistīta ar Latvijas Banku. Gadījumos, kad ir aizdomas par krāpniecības mēģinājumu, Latvijas Banka aicina vērsties Valsts policijā.

Tāpat aktivizējušās personas, kuras zvana iedzīvotājiem, apgalvojot, ka veic socioloģisku aptauju Latvijas Bankas vārdā, un cenšoties izzināt to materiālo stāvokli. Latvijas Banka norāda, ka neveic šāda veida aptauju un tai nav nekādas saistības ar šādām personām.

Iedzīvotāji Latvijas Bankai ziņojuši par vairākiem gadījumiem, kad centrālās bankas vārdā zvanīts no ārvalstu numuriem (piemēram, +40729828234) vai sūtīti e-pasti (piemēram, no adreses  info@facebookmona.ru), izsakot apgalvojumus par it kā nepareizi veiktiem bezskaidrās naudas pārskaitījumiem. Latvijas Banka uztur maksājumu sistēmas un rūpējas par to raitu un drošu darbību, bet sadarbojas ar maksājumu pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, komercbankām, un ar iedzīvotājiem tiešā veidā nestrādā.

Saņemot šādus zvanus vai e-pastus, Latvijas Banka aicina ziņot Valsts policijai un nekādā gadījumā “neuzķerties” un neizpaust savu kontu, maksājumu karšu un cita veida informāciju, kuru krāpnieki var izmantot ļaunprātīgi.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

43 − = 41

Uz augšu