Sākumlapa » Apdraudējumi » Latvijas Pasts gada nogalē atkal brīdina par krāpniekiem

Latvijas Pasts gada nogalē atkal brīdina par krāpniekiem

Latvijas Pasts gada nogalē atkal brīdina par krāpniekiem, kuri izmanto uzņēmuma vārdu.

apraksta CERT.LV, tad krāpnieki izrāda interesi par kādu sludinājumā piedāvātu preci, visbiežāk atsaucoties uz ss.lv/ss.com izvietotajiem sludinājumiem, un uzrunā pārdevēju saziņas pakalpojumā WhatsApp. Lai radītu pārliecību, ka vēlme veikt preces iegādi ir patiesa, krāpnieki uzdod precizējošus jautājumus par preci, tās stāvokli un pieejamību.

Sarakstes paraugs un viltus ekrānuzņēmumi par apmaksu. Avots: CERT.LV.

Sarakstes laikā krāpnieki atklāj, ka paši precei pakaļ ierasties nevarēs, tāpēc gan preces apmaksai, gan piegādei izmantos starpnieka pakalpojumu, šajā gadījumā Latvijas Pastu. Iepriekš līdzīgās krāpniecības shēmās ir tikuši izmantoti DPD un Omniva zīmoli (lasiet: Viltvārži cenšas izkrāpt norēķinu karšu datus).

Krāpnieki pircējam kā maksājuma apliecinājumu nosūta viltotu ekrānbildi, kurā it kā redzama Latvijas Pasta tīmekļa vietne un veiktais maksājums. Attēla avots: Latvijas Pasts.

CERT.LV norāda, ka pirms jebkādas personīgas informācijas (personas vai maksājuma karšu datu) ievades tīmekļa vietnē jāpārliecinās, vai tīmekļa vietne ir tā, par kuru uzdodas, piemēram, vai vietnes adrese atbilst īstās vietnes adresei – krāpnieciskajā piemērā saite “naudas izņemšanai” ir tikai līdzīga oriģinālajai https://pasts.lv. Jāatceras, ka paļauties uz to, ka vietne “izskatās pareizi” nevar, jo vietnes vizuālo noformējumu var ļoti viegli atdarināt.

Latvijas Pasts uzsver, ka uzņēmuma e-pasta un interneta vietnes adreses vienmēr beidzas ar domēna vārdu pasts.lv, bet viss cits var norādīt uz viltus ziņām. Šaubu vai neskaidrību gadījumā uzņēmums aicina informāciju precizēt Latvijas Pasta Klientu centrā: 67008001, 27008001, info@pasts.lv.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

12 + = 14

Uz augšu