Sākumlapa » Apdraudējumi » Latvijas Pasts un Sherlog brīdina par krāpnieciskiem e-pastiem

Latvijas Pasts un Sherlog brīdina par krāpnieciskiem e-pastiem

Latvijas Pasts ir izplatījis brīdinājumu, ka uzņēmuma vārdā tiek izsūtīti krāpnieciski e-pasta ziņojumi. Ticis konstatēts, ka vairāki cilvēki saņēmuši viltus e-pasta vēstules, kurās tiek aicināti apmaksāt sūtījuma saņemšanu.

Latvijas Pasts aicina nekādā gadījumā neveikt nekādus maksājumus, nevērt vaļā saiti e-pastā, kā arī nesniegt nekādu personisko informāciju.

Krāpnieku e-pasta paraugs. Avots: komentārs pie brīdinājuma no uzņēmuma Latvijas Pasts sociālajā tīklā Facebook.

Savukārt uzņēmums, kas nodarbojas ar auto drošības sistēmu Sherlog, brīdina klientus, ka uzņēmuma vārdā tie izsūtītas e-pasta vēstules, kuras nav sūtītas no viņu uzņēmuma. Kā piemēru uzņēmums min krāpnieciskajos sūtījumos uzrādīto nosūtītāja adresi “rekini@sherlog.lv”, kas patiesībā ir “asistenterrhh@conciencia.com.do”. Uzņēmums aicina dzēst šādus e-pastus un nekādā gadījumā nevērt vaļā pielikumus vai saites.

Jāatzīmē, ka kopumā pēdējā laikā ir stipri audzis tādu krāpniecisku e-pastu kampaņu skaits, kuras ir gatavotas tieši Latvijas interneta lietotājiem. Turklāt, ja daudzos gadījumos krāpniekus nodod nepareiza latviešu valoda, tad, piemēram, cits šīs nedēļas incidents, kad tika izplatīti inficēti e-pasti Izglītības un zinātnes ministrijas vārdā, parādīja, ka tā tas nav vienmēr. Tāpēc interneta lietotājiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar negaidītiem un neparastiem sūtījumiem, kā arī jālieto spēcīga aizsardzības programmatūra.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 3 =

Uz augšu