Sākumlapa » Apdraudējumi » Latvijas Universitātes vārdā atkārtoti tiek izsūtītas e-pasta vēstules ar LokiBot vīrusu pielikumā

Latvijas Universitātes vārdā atkārtoti tiek izsūtītas e-pasta vēstules ar LokiBot vīrusu pielikumā

CERT.LV brīdina, ka šodien Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtīti inficēti e-pasti ar LokiBot ļaunprogrammatūru pielikumā. Līdzīgi e-pasti tika izsūtīti jau šī gada februārī. Ļaunprogrammatūra paredzēta Windows datoru inficēšanai, lai zagtu paroles un citu sensitīvu informāciju.

Ļaunprogrammatūras izplatītāju e-pasta vēstules paraugs.

Ļaunprogrammatūras izplatītāju e-pasta vēstules paraugs.

E-pasti ir šķietami izsūtīti no adreses arhivs@lu.lv un tematā norādīts – PIEDĀVĀJUMA PIEPRASĪJUMS (Latvijas Universitāte) EUI894/BU4600. Drošības eksperti aicina nekādā gadījumā nevērt vaļā minētos sūtījumus un tiem pievienotos failus. Ja gadījumā tas tomēr ticis atvērts: izmantot antivīrusu programmatūru iekārtas pārbaudei/attīrīšanai, nomainīt pilnīgi visas paroles, kas glabājas uz iekārtas.

E-pastiem pievienotais arhīvs “PIEDĀVĀJUMA PIEPRASĪJUMS 07-04-2020pdf.zip” satur izpildāmo EXE failu “PIEDĀVĀJUMA PIEPRASĪJUMS 07-04-2020pdf.exe”, kas paredzēts Windows datoru inficēšanai.

 

Kaspersky Total Security atklāj ļaunprogrammatūru pievienotajā failā.

Kaspersky Total Security atklāj ļaunprogrammatūru pievienotajā failā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 7

Uz augšu