Sākumlapa » Apdraudējumi » Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtītas e-pasta vēstules ar LokiBot vīrusu pielikumā

Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtītas e-pasta vēstules ar LokiBot vīrusu pielikumā

CERT.LV brīdina, ka Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtītas e-pasta vēstules ar LokiBot vīrusu pielikumā. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no inficētām iekārtām. E-pasta vēstules ir šķietami izsūtītas no admin@lu.lv un to tematā norādīts – PIEDĀVĀJUMA PIEPRASĪJUMS (Latvijas Universitāte) EUI894/BU4600. Kiberdrošības eksperti aicina nekādā gadījumā nevērt vaļā šādas e-pasta vēstules un tām pievienoto failus.

 

Ļaunprogrammatūras izplatītāju e-pasta vēstules paraugs. Avots: CERT.LV.

Ļaunprogrammatūras izplatītāju e-pasta vēstules paraugs. Avots: CERT.LV.

Gadījumā, ja tomēr vīrusa fails ticis atvērts, eksperti iesaka atvienot iekārtu no interneta, izmantot antivīrusa programmatūru iekārtas pārbaudei/attīrīšanai, kā arī nomainīt pilnīgi visas paroles, kas glabājas uz iekārtas.

Kaspersky e-pasta skeneris ļaundabīgo failu “PIEDĀVĀJUMA PIEPRASĪJUMS 02-03-2020.doc” detektē kā:
HEUR:Exploit.MSOffice.Generic;
HEUR:Exploit.MSOffice.Generic;
HEUR:Exploit.Win32.CVE-2017-11882.a.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Iesakiet labu antivīrusu free .

  2. Labs antivirus un pa free? Tāds mēdz būt tikai siers peļu slazdā un tad arī otrajai pelei. Visi šie free varianti strādā 50/50. Respektīvi, viņi tikai spēj pa lielam nodetektēt vīrusus. No pieredzes varu teikt, ka šie free ir diezgan bezjēdzīgs pasākums. Cik nav laboti datori, kam ir bijis uzinstalēts Avast,Avira,Avg,Panda…visi free.. Pilns dators ar visādu drazu,mistiskiem exe tooļiem utt.
    Ja gribam lai būtu droši, tad strādājam ar ”user” tiesībām, izmantojam kādu maksas produktu un aizmirstam problēmas. Kādu? Ir labs gan Eset internet security, gan Kaspersky. Lielaks baigi dārgi? Nav tik traki, ja pačeko netā, tad ik pa laikam var atrast šos produktus ar atlaidītēm.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 72 = 80

Uz augšu