Sākumlapa » Apdraudējumi » Ļaundari mēģina izmānīt Apple pakalpojumu kontu vārdus un paroles

Ļaundari mēģina izmānīt Apple pakalpojumu kontu vārdus un paroles

Ir jau pierasts, ka ziņas par ļaunprogrammatūru un līdzīgām nebūšanām pārsvarā attiecas uz Microsoft un tās operētājsistēmu Windows. Kad medijos parādās ziņas par datorvīrusu vai kādu uzbrukumu citai platformai, tas tiek uztverts vairāk kā teorētisks apdraudējums vai pat vienkārši mārketings. Un tomēr, vai ir pamats reālam satraukumam un piesardzībai, piemēram, kompānijas Apple servisu un produktu cienītājiem? Novērojumi liecina, ka ir.

Krāpnieku e-pasta vēstule ar nolūku izmānīt Apple ID un paroli.

Krāpnieku e-pasta vēstule ar nolūku izmānīt Apple ID un paroli.

Tas, kas mūsdienās bieži interesē kibernoziedzniekus, ir tiešsaistes pakalpojumu konti. Tāpēc viens no ļaundaru iekārotiem ieguvumiem ir Apple ID ar atbilstošu paroli, kas dod pieeju iTunes Store vai iCloud pakalpojumiem. Arī Latvijā lietotāji regulāri mēdz saņemt kiberkrāpnieku sagatavotas e-pasta vēstules, kuras nolūks, izmantojot Apple vārdu, ir iemānīt lietotājus īpaši sagatavotās interneta vietnēs, lai nozagtu pieejas informāciju.

 

Kaspersky Internet Security — Multi-Device priekš Mac OS X bloķē vietni Apple kontu pieejas datu izmānīšanai.

Kaspersky Internet Security — Multi-Device priekš Mac OS X bloķē vietni Apple kontu pieejas datu izmānīšanai.

Zinošāki lietotāji, protams, daudzos gadījumos paši spēs atpazīt krāpnieku mēģinājumus, taču pārējiem nebūtu ieteicams paļauties tikai uz saviem spēkiem. Jāatzīmē, ka visumā Mac datoru lietotāju auditorija (tas neattiecas uz pilnīgi visiem) ir mazāk sagatavota un pieredzējusi attiecībā uz dažādiem apdraudējumiem, kā tas ir ar Windows nometni, kura gadu gaitā ir guvusi zināmu rūdījumu. Tas rada papildus riskus un tāpēc tagad Internet Security programmatūra var izrādīties pat ļoti noderīga datoru lietotājiem arī ar Mac OS X operētājsistemu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

5 Komentāri

  1. Jābūt ir pilnīgam idiotam, lai uz šito ”krāpšanu” uzķertos. Tas tā – papildinājums.

  2. Bet kopumā antivirus.lv lapa ir laba un interesanta, es pats no Jums iegādājos KIS, tad, kad vēl lietoju vindu. Tagad pārgāju uz linux pāris gadus atpakaļ, antivīrusu progas nav nepieciešamas. P.S. Paskatieties, ko par šo lapu raksta WOT (web of trust) un kāds ir WOT vērtējums Jūsu lapai, es gan tam neticu, tā ir viena no retajām reizēm, kad WOT vērtējums ir nepareizs.

  3. Nemu savus vardus atpakalj. Vispar shi krapnieciba ir viltigi izdomata, daudzi varetu uzkerties. P.S. Paldies Antivirus.lv par interesanto rakstu.

  4. Kopumā Apple OS ir diezgan droši. Cilvēku uzvedība parasti ir vislielākā ievainojamība. Domāju, ka uz šādien krāpniecīgajiem epastiem uzķeras tikai bērni un vecāka gada gājuma cilvēki.
    Bet still – ja mani vacāki nepievērstu uzmanību un feikā apple lāpā mainītu savu icloud paroli, baigie prieki nebūtu. Tāpēc jāizglīto vismaz savā lokā visi par iespējamajiem scam epastiem – vismaz šī atbildība grupā zinošākajam jāuzņemas un tad jau kopīgi visi tuvos nosargāsim. 🙂

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

67 − 62 =

Uz augšu