Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Meli vai patiesība: „hyphen” sabojājot iPhone

Meli vai patiesība: „hyphen” sabojājot iPhone

„Pamēģiniet, izmantojot balss ievadi, pateikt savam iPhone piecreiz no vietas „hyphen” (defise), un tad redzēsiet, kas notiks” — iespējams, ka tādu īsziņu esat saņēmis vai saņemsiet no kāda sava paziņas.

No vienas puses — mēle niez pamēģināt, kas un vai vispār kaut kas notiks. Ja tā nav taisnība, kāpēc gan kāds dod tik jocīgus padomus?

 

 

No otras puses tā kā mazliet bail — ja nu tiešām ar iPhone notiks kas slikts? Tādas bažas var šķist smieklīgas, bet nedrīkstam aizmirst, ka reiz ziņas paralizēja Sony PlayStation un ka šī nebūtu pirmā reize arī Apple viedtālruņiem: jau piedzīvots, ka 1970. gada 1. janvāra datuma iestatīšana izraisīja nepārtrauktu iPhone pārstartēšanos. To problēmu Apple novērsa, bet varbūt tagad līdzīgs efekts ir defisei?

Kā tad ir — vai tiešām piecreiz no vietas pateikts vārds „hyphen” var nodarīt ko ļaunu jūsu viedierīcei iPhone? Kaspersky Lab to pārbaudīja un var pamatoti teikt:

 

 

Jā, kaut kas tiešām notiek. Šķiet, ka piecreiz no vietas pateikts vārds „hyphen” izraisa iOS palaidēja avāriju, un parādās sākuma ekrāns. Taču tālrunis turpina darboties, jūs nezaudējat informāciju, tādēļ varat uzskatīt, ka piecreiz pateikts vārds „hyphen” nekaitēs jūsu iPhone — varat pats to izmēģināt, ja vēlaties.

Kaspersky Lab speciālisti pat izveidoja teksta datni un tad piecreiz pateica „hyphen”, lai redzētu, vai šīs datnes atvēršana izraisīs informācijas zudumu. Pēc vārda „hyphen” atkārtošanas un palaidēja avārijas teksts datnē saglabājās, tātad nekāda datu zuduma nebija.

Pārbaudīts, ka minētā parādība ir novērojama modeļiem iPhone 6, 6s, 6s Max, 8, X un XS Max ar iOS 12.1. Vēl konstatēts, ka modelim iPhone SE ar iOS 10.3.1 tās nav — iespējams, ka kļūme parādījusies kādā no jaunākajām iOS versijām.

Verdikts: taisnība. Ja, izmantojot balss ievadi, piecreiz pasaka viedtālrunim „hyphen”, notiek iPhone avārija, bet tādēļ nav jāuztraucas, jo nekādu citu seku tam nav.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

20 + = 27

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu