Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Microsoft atceļ antivīrusa reģistra atslēgas pārbaudi Windows 10 datoros

Microsoft atceļ antivīrusa reģistra atslēgas pārbaudi Windows 10 datoros

Kā ziņo Bleeping Computer, Microsoft ir daļēji atteicies no lēmuma, kuru tas pieņēma janvārī, kad paziņoja, ka datori bez speciālas atslēgas sistēmas reģistrā vairs nesaņems drošības atjauninājumus. Šīs prasības izpildi uzticēja antivīrusu ražotājiem un ieviesa kā procesoru ievainojamību Meltdown un Spectre labošanas procesa daļu.

 

 

Meltdown un Spectre reģistra atslēgas neveiksme

Toreiz Microsoft paziņoja, ka antivīrusu piegādātājiem būs jāievieto Windows reģistrā speciāla atslēga, lai apstiprinātu, ka to programmatūra ir savietojama ar Microsoft sākotnējiem Meltdown un Spectre ielāpiem. Tobrīd tā bija svarīga problēma, jo testēšanas laikā Microsoft konstatēja, ka dažu antivīrusu piegādātāju programmatūra ievieto kodu tajās kodola daļās, kuras Microsoft centās labot ar ielāpiem pret Meltdown un Spectre. Tādēļ pēc iepriekš minēto ielāpu uzstādīšanas šie antivīrusi reizēm izraisīja datora avāriju. Mēs ziņojām par notiekošo rakstā “Daudziem antivīrusiem nesokas ar savlaicīgu savietojamību ar Windows ārkārtas atjauninājumu“.

Redmondas uzņēmums paziņoja, ka Windows 7, 8, 8.1 un 10 lietotāji, kam datorā nav šādas reģistra atslēgas, vairs nesaņems drošības atjauninājumus „ielāpu otrdienās”. Microsoft cerēja, ka prasība ievietot reģistrā atslēgu piespiedīs antivīrusu piegādātājus steidzami atjaunināt savus produktus, lai tie būtu savietojami ar Meltdown un Spectre ielāpiem, bet patiesībā šī prasība apgrūtināja dzīvi gan antivīrusu piegādātājiem, gan lietotājiem.

Tā notika tāpēc, ka daži antivīrusu piegādātāji atteicās ievietot reģistrā atslēgu, aizbildinoties ar juridiskiem apsvērumiem, vai arī atklāti negribēja ievietot atslēgu. Turklāt Windows versijas, kam nebija iebūvēta Microsoft drošības risinājuma un kuru lietotāji neizmantoja trešās puses antivīrusu, palika bez atjauninājumiem, jo nebija neviena antivīrusa, kas ievietotu reģistrā atslēgu. Tādos gadījumos pašam lietotājam vajadzēja ievietot reģistrā atslēgu, ja viņš gribēja turpmāk saņemt drošības atjauninājumus, kas praksē nozīmē, ka tas nospiedošā vairumā gadījumu netika izdarīts.

Prasību atceļ tikai Windows 10 datoriem

13. martā Microsoft paziņoja, ka šī reģistra atslēga vairs nav obligāta Windows 10 lietotājiem — galvenokārt tādēļ, ka vairums antivīrusu piegādātāju esot atjauninājuši savus produktus, tāpēc neesot jābaidās, ka Windows 10 lietotāji atkal varētu sastapties ar sistēmas kļūdām. Prasība ievietot reģistra atslēgu, lai operētājsistēma saņemtu atjauninājumus, joprojām ir spēkā vecāko Windows versiju 7, 8 un 8.1 lietotājiem.

Kaspersky Lab produktu lietotāji šajā ziņā var nesatraukties, jo uzņēmuma produkti jau savlaicīgi bija sagatavoti savietojamībai ar Meltdown un Spectre ielāpiem un paši ievietoja atbilstošo reģistra atslēgu, lai klientu datori saņemtu visus atjauninājumus bez jebkādiem traucējumiem.

Citu antivīrusu ražotāju klientiem, kuri izmanto Windows 7, 8 un 8.1, būtu jānoskaidro, vai viņu izmantotais drošības risinājums ir ievietojis atjauninājumu saņemšanai nepieciešamo reģistra atslēgu. Ja tas nav noticis, tad ļoti ieteicams to izdarīt pašrocīgi vai ar speciālista palīdzību. Pretējā gadījumā strauji pieaugs viņu datoru inficēšanas risks!

Nepieciešamā Windows reģistra atslēga:

Key=”HKEY_LOCAL_MACHINE” Subkey=”SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionQualityCompat” Value=”cadca5fe-87d3-4b96-b7fb-a231484277cc” Type=”REG_DWORD”

Data=”0x00000000”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

34 − = 25

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu