Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Microsoft izlaiž ārkārtas atjauninājumu arī operētājsistēmai Windows XP

Microsoft izlaiž ārkārtas atjauninājumu arī operētājsistēmai Windows XP

Korporācija Microsoft īsi pēc tam, kad mēdijos plaši tika atspoguļots jaunums par bīstamu pārlūkprogrammas Internet Explorer ievainojamību un izskanēja aicinājumi uz laiku atteikties no šīs pārlūkprogrammas izmantošanas, 1. maijā ir izlaidusi steidzamu atjauninājumu ievainojamībai CVE-2014-1776.

Par patīkamu pārsteigumu Windows XP lietotājiem ir kļuvis diezgan negaidīts solis no Microsoft puses – tā, neskatoties uz paziņojumu, ka pēc 8. aprīļa Windows XP sakarā ar šīs sistēmas atbalsta izbeigšanu labojumus nesaņems, tomēr ir izlaidusi atjauninājumu arī šai operētājsistēmai. Tas pieejams caur automātisko atjauninājumu funkciju. Acīmredzot, visuresošie aicinājumi medijos atteikties no Internet Explorer lietošanas ir likuši programmatūras gigantam spert šādu soli savas pārlūkprogrammas auditorijas saglabāšanai.

 

Microsoft izlaiž ārkārtas labojumu pārlūkprogrammai Internet Explorer.

 

Ievainojamība, kurai tagad ir pieejams labojums, skar Internet Explorer no versijas 6 līdz 11. Sākotnēji internetā parādījās mūķis, kas, izmantojot uzbrukumu veikšanai Adobe Flash, tika vērsts pret Internet Explorer versijām 9-11. Vēlāk drošības pētnieki paziņoja par uzbrukumiem Windows XP sistēmām ar Internet Explorer 8.

Saskaņā Kaspersky Lab pētnieka Kurta Baumgartnera teikto, kibernoziedznieki pagājušajā nedēļā izsūtīja rūpīgi sagatavotas e-pasta vēstules, kuru mērķis bija iedabūt interneta lietotājus vietnēs ar tajās izvietotu mūķi jaunās Internet Explorer ievainojamības izmantošanai. Pēc viņa vārdiem, ļaunprāši tādā veidā centās inficēt Windows datorus ar gadiem veca Trojas zirga Pirpi jaunu versiju.

 

Windows lietotājiem, kuri izmanto pārlūku Internet Explorer, ieteicams nekavējoties pārliecināties, ka jaunais labojums (KB2964358) ir uzstādīts.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

11 + = 21

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu