Sākumlapa » Apdraudējumi » Miljons dolāru par Tesla rūpnīcas datorsistēmu inficēšanu ar izspiedējvīrusu

Miljons dolāru par Tesla rūpnīcas datorsistēmu inficēšanu ar izspiedējvīrusu

Tesla un FIB kopīgiem spēkiem novērsuši hakeru grupas mēģinājumu uzbrukt uzņēmuma Tesla rūpnīcai Nevadas štatā, raksta electrek. Šobrīd ir jau ierasts, ka šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumi tiek rīkoti lieliem mērķiem un ka izpirkuma summas sasniedz miljonus. Tomēr, šķiet, ka līdz šim nebija konstatēts, ka šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītājs ierodas citā valstī ar nolūku piekukuļot uzņēmuma darbinieku, lai inficētu tā datorsistēmas.

FIB šonedēļ publicēja ziņu par 27 gadus vecā Krievijas pilsoņa Jegora  Krjučkova aizturēšanu, kurš, kā tiek apgalvots, piedalījies grupā, kas izdarījusi mēģinājumu izspiest miljoniem dolāru no “kāda Nevadas uzņēmuma”, kurš tagad identificēts kā Tesla.

Saskaņā ar iesniegumu tiesai Krjučkovs jūlijā ar tūristu vīzu ieradies ASV un sazinājās ar kādu krievvalodīgu Tesla Gigafactory darbinieku Nevadas štatā. Viņš vairākas reizes ticies ar šo darbinieku, kura vārds iesniegumā nav minēts, un tad piedāvājis viņam samaksu par ļaunprogrammatūras ievietošanu uzņēmuma Tesla iekšējā datorsistēmā, lai iegūtu uzņēmuma datus un ietekmētu tā darbību.

Krjučkovs apgalvojis, ka viņš pārstāvot kādu grupu, kas pēc tam vienotos ar Tesla par izpirkuma maksu par nozagtās informācijas nepublicēšanu un uzņēmuma darbības ietekmēšanas pārtraukšanu. Darbinieks nav uzreiz atteicies, bet nekavējoties informējis uzņēmumu Tesla, kas savukārt devis ziņu FIB.

FIB sarīkoja speciālu operāciju, izmantojot darbinieku, kurš bija apgādāts ar noklausīšanās aparatūru un deva FIB iespēju sekot savai sarakstei ar Krjučkovu, kad viņi apsprieda ļaunprogrammatūras uzbrukuma nosacījumus. Darbinieks un Krjučkovs augustā tikās vairākas reizes, lai izplānotu uzbrukumu un vienotos par atlīdzības izmaksāšanu darbiniekam.

Interesanti, ka, sadarbojoties ar Tesla darbinieku, FIB izdevies iegūt ziņas arī par šīs grupas iepriekšējiem uzbrukumiem. FIB neatklāj, kuriem uzņēmumiem uzbrukts, bet nesen bija ziņa, ka CWT Group samaksājusi 4,5 miljonus dolāru sakarā ar līdzīgu izspiedējvīrusa uzbrukumu jūlijā.

Galu galā Krjučkovs un vēl viens krievvalodīgais, kura vārds nav minēts iesniegumā, piekrita darbiniekam samaksāt 1 miljonu ASV dolāru par ļaunprogrammatūras ievietošanu uzņēmuma Tesla datorsistēmā. Kad Krjučkovs 22. augustā devās prom no ASV, FIB viņu apcietināja Losandželosā.

FIB iesniegums:

Par aizsākumu tendencei, kad datu šifrēšana izspiešanas nolūkos tiek apvienota ar datu zādzību, lasiet rakstā: “Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus“.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

87 − = 86

Uz augšu