Sākumlapa » Apdraudējumi » Nīderlandes tiesa izdod rīkojumu Facebook izvākt krāpnieciskas reklāmas

Nīderlandes tiesa izdod rīkojumu Facebook izvākt krāpnieciskas reklāmas

Domājams, ka ne tikai mēs, bet arī daudzi citi Facebook lietotāji Latvijā būs pamanījuši reklāmas, kas galu galā noved aizdomīgās lapās, kuru saturs saistīts ar investīcijām un bitmonētām. Tad lūk, šādu reklāmu sakarā Nīderlandes tiesa likusi Facebook izvākt reklāmas, kurās ļaunprātīgi izmantojušas kādas turienes vietējās slavenības, lai veicinātu krāpnieciskas ar bitmonētām saistītas investīcijas.

 

 

Nīderlandes miljardieris magnāts Džons de Mols iesūdzēja Facebook tiesā, sakot, ka sociālais tīkls nav reaģējis uz atkārtotiem pieprasījumiem izvākt reklāmas, kas ļaunprātīgi izmantojušas viņa un citu vietējo slavenību līdzību ar personāžiem reklāmās un novedušas pie investoru zaudējumiem 1,7 miljonu ASV dolāru apmērā. Viņš ir arī pieprasījis uzņēmumam veikt pasākumus, lai novērstu līdzīgu reklāmu atkārtošanos, un nodot viņam informāciju par krāpniekiem, kas stāv aiz reklāmām.

ziņo Reuters, tiesa piesprieda Facebook izvākt strīdīgās reklāmas vai rēķināties ar naudas sodu līdz 1,1 miljonam eiro (1,2 miljoniem ASV dolāru). “Facebook argumenti, ka tā ir tikai neitrāla informācijas piltuve un tāpēc tai nevar uzlikt par pienākumu rīkoties, nav pieņemami,” tiesa paziņoja sprieduma kopsavilkumā. Tiesa atzīmēja, ka Facebook ir reklāmu cenu politika, kā arī politika, kas nosaka, kuras reklāmas tiek publicētas vai netiek publicētas sociālajā tīklā.

Facebook, kas tiesā apgalvoja, ka tas jau ir izņēmis no apgrozības pārkāpjošās reklāmas, paziņoja, ka apsver “visas tiesiskās darbības, ieskaitot apelāciju”. “Svarīgi, ka šis lēmums nemaina mūsu apņemšanos cīnīties pret šāda veida reklāmām,” teikts kompānijas paziņojumā. “Mēs nevaram neatzīmēt, ka šāda veida reklāmām absolūti nav vieta Facebook, un mēs tās izvācam, kad atrodam.”

De Mols sacīja, ka viņš cer, ka “šis spriedums mudina Facebook veikt pasākumus pēc iespējas ātrāk, lai nevainīgi cilvēki vairs netiktu apkrāpti ar šīm viltotajām bitmonētu reklāmām”.

Tikmēr Latvijā… reklāmas griežas uz nebēdu. Nebēdu? Valsts Policija jau ziņoja par cietušajiem “investoriem”, kuri kopumā zaudējuši vairāk nekā 460 000 eiro! Zemāk daži ekrānšāviņi.

 

Reklāma sociālajā tīklā Facebook.

Reklāma sociālajā tīklā Facebook.

 

Reklāma sociālajā tīklā Facebook.

Reklāma sociālajā tīklā Facebook.

 

Fragments krāpnieku lapai, kurā lietotājs nokļūst no vienas no augstāk redzamajām reklāmām.

Fragments krāpnieku lapai, kurā lietotājs nokļūst no vienas no augstāk redzamajām reklāmām.

Papildus lasiet: Krāpnieki Facebook reklāmās nekautrējas atsaukties uz Latvijas finanšu ministru.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 88 = 95

Uz augšu