Sākumlapa » Apdraudējumi » Nopublicēta iPhone atlaušanas programmatūra

Nopublicēta iPhone atlaušanas programmatūra

Pazīstamais pētnieks Pwn20wnd ir nopublicējis vispārējai lietošanai iPhone atlaušanas programmatūru (jailbreak) – tas ir unikāls notikums, jo pēdējo gadu laikā nekas tāds nav bijis. Saskaņā ar izdevuma Motherboard datiem, kas pirmais publicēja šo informāciju, Apple nejauši atjaunoja ievainojamību, kura jau bija novērsta iepriekšējos labojumos, un hakeris varēja to izmantot.

 

 

Uzlaušanas programma darbojas ar iOS mobilās operētājsistēmas jaunāko versiju un Google Project Zero eksperts Neds Vilsons (Ned Williamson) apstiprināja, ka šī programma darbojas viņa iPhone. Nedēļas nogalē drošības speciālisti konstatēja, ka jaunākā iOS versija (12.4), kas tika publicēta jūnijā, atkal atjaunojusi drošības kļūdu, kuru atklāja Google Project Zero “baltais” hakeris un kura tika jau iepriekš novērsta versijā iOS 12.3. Kļūda potenciāli pakļauj uzlaušanas riskam iPhone ierīces, kurās uzstādīta pašreizējā vai vecāka iOS versija (jebkura 11.x vai 12.x – līdz 12.3), līdz brīdim, kad tiks publicēta versija 12.4.1.

Pwn20wnd jau agrāk ir izstrādājis iPhone uzlaušanas rīkus. Daži lietotāji apliecina, ka programma darbojas viņu iPhone ierīcēs. Šī ir nedaudz dīvaina situācija, jo ievainojamību pārpircēju firmas, piemēram, Zerodium, par iPhone uzlaušaas kodu ir gatavas samaksāt līdz pat 2 miljoniem ASV dolāru.

Ekspluatējuma kods var tikt iekļauts ļaunprogrammatūrā, kas paredzēta iPhone lietotāju izspiegošanai un, pēc Pwn20wnd vārdiem, kāds jau izmanto šo kļūdu. Lietotājiem uzmanīgi jāizvēlas viedtālruņos instalējamās lietotnes, jo tajās var būt iestrādāta uzlaušanas programmatūra.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

56 − = 52

Uz augšu