Sākumlapa » Apdraudējumi » Omniva brīdina par krāpniekiem

Omniva brīdina par krāpniekiem

Uzņēmums Omniva ir izplatījis brīdinājumu, ka tā rīcībā nonākusi informācija par jauniem maksājuma karšu datu izkrāpšanas mēģinājumiem. 

Krāpnieki sūta privātpersonām e-pasta vēstules it kā Omniva vārdā par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt, lūdzot norādīt “pareizo piegādes adresi” (skat. attēlu zemāk).

Krāpnieku e-pasta paraugs. Avots: Omniva.

Omniva uzsver, ka šādus e-pastus nesūta, un aicina iedzīvotājus uzmanīties, kā arī, saskaroties ar krāpšanas mēģinājumiem, vērsties Valsts policijā!

Uzņēmums informē, ka jau ir saskāries ar vairākiem desmitiem gadījumu, kad klienti ir saņēmuši krāpnieciskus e-pastus ar aicinājumu sniegt personīgo informāciju, tai skaitā maksājumu kartes datus un dzīvesvietas adresi. Krāpnieciskās e-pasta vēstules ir sūtītas no adreses, kas nav saistīta ar uzņēmumu. Saņēmējs no vēstules tiek novirzīts uz viltus lapu, kurā tiek aicināts ievadīt savu dzīvesvietas adresi, maksājumu kartes numuru un citu personīgo informāciju (skat. attēlu zemāk).

Viltus lapa datu izkrāpšanai. Avots: Omniva.

Omniva aicina klientus būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personas datiem, un nesniegt informāciju saitēs, ko atsūtījuši svešinieki vai kas šķiet kļūdainas, iepriekš nepārliecinoties par šo saišu patiesumu.

Par minētajiem krāpniecības mēģinājumiem uzņēmums ir vērsies ar iesniegumu Valsts policijā. Par aizdomīgiem e-pastiem vai īsziņām Omniva vārdā uzņēmums aicina nekavējoties ziņot klientu atbalsta centram pa tālruni 27042424 vai rakstīt uz info@omniva.lv, kā arī ziņot Valsts policijai.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

27 − = 17

Uz augšu