Sākumlapa » Apdraudējumi » Pāri par 98% cietušo izspiedējvīrusa WannaCry uzbrukumā lietojuši Windows 7

Pāri par 98% cietušo izspiedējvīrusa WannaCry uzbrukumā lietojuši Windows 7

Pretēji iespaidam, ko ir radījusi informācija medijos un arī Microsoft aktivitāte, pēc izspiedējvīrusa WannaCry parādīšanās izlaižot ārkārtas atjauninājumus priekš Windows XP un citām vecām operētājsistēmām, WannaCry epidēmijā, izrādās, ir cietuši gandrīz tikai Windows 7 lietotāji. Saskaņā ar kompānijas Kaspersky Lab piektdien publicētajiem datiem par dokumentētajiem inficēšanās gadījumiem, pāri par 98% cietušo ir lietojuši Windows 7, starp kuriem vairāk kā 60% ir Windows 7 64-bit lietotāju.

 

WannaCry epidēmijā cietušo sadalījums pēc operētājsistēmām.

WannaCry epidēmijā cietušo sadalījums pēc operētājsistēmām.

Otrā un trešā visvairāk skartās operētājsistēmas WannaCry epidēmijā atbilstoši ir Windows Server 2008 R2 un Windows 10. Kā atzīst Kaspersky Lab Global Research and Analysis Team direktors Kostins Raiju (Costin Raiu), tad “Windows XP skaits ir nenozīmīgs”. Starp citu, arī Latvijā inficētais dators, no kura mēs izmantojām ekrānšāviņu, lai 12. maijā paziņotu par jauno šifrējošo izspiedējvīrusu, darbojās uz Windows 7, turklāt bez jebkāda antivīrusa.

 

Ekrānuzņēmums no Latvijā inficēta datora, kurā izmantota Windows 7 operētājsistēma bez antivīrusu aizsardzības.

Ekrānuzņēmums no Latvijā inficēta datora, kurā izmantota Windows 7 operētājsistēma bez antivīrusu aizsardzības.

Šāda Windows 7 dominance varētu būt skaidrojama ar to, ka WannaCry, vismaz sākotnēji, daudz maz bez kļūdām darbojās tikai Windows 7 operētājsistēmā.

Jāpiebilst, ka Kaspersky Lab tekošo produktu lietotājiem WannaCry, tāpat kā citi šifrējošie izspiedējvīrusi, nav sagādājis nepatikšanas, tā kā kompānijas drošības programmatūrā izmantotās proaktīvās tehnoloģijas un īpašas apakšsistēmas šifrējošās ļaunprogrammatūras atvairīšanai ir bijušas uzdevumu augstumos. Vairāk par šiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem var izlasīt Kaspersky Lab programmatūras izplatītāja vietnes sadaļā “Īpaša aizsardzība pret šifrējošo ļaunprogrammatūru“.

Papildus tam neatkarīgi testētāji nupat ir apstiprinājuši Kaspersky Lab spējas bloķēt ļaunprogrammas WannaCry mēģinājumus inficēt datorsistēmas caur tīklu, kamēr lielākā daļa konkurentu testos šos uzbrukumus izlaida cauri. Te ir svarīgi piebilst, ka šādu tīkla uzbrukumu bloķēšanu var veikt tikai atbilstošas klases produkti, kuros ir komponentes tīkla trafika kontrolei. Mājas produktu grupā tāda funkcionalitāte parasti sākas no Internet Security klases un uz augšu, bet Anti-Virus klases programmas pēc savas būtības to nesatur. Tieši tāpēc no mūsu puses vienmēr tiek ieteikts Kaspersky Internet Security vai Kaspersky Total Security kā pilnvērtīgs risinājums aizsardzībai pret visu veidu apdraudējumiem internetā. Anti-Virus, piemēram, Kaspersky Anti-Virus, būtu jāatstāj tiem gudrīšiem, kuri paši grib nokomplektēt pilnu aizsardzību no dažādām programmām un viņiem nepieciešams tikai antivīruss.

Tiem, kuri lieto Kaspersky Anti-Virus un tagad pēkšņi ir sapratuši, ka nenāktu par ļaunu pārlekt uz Kaspersky Internet Security, lai iegūtu funkcionāli bagātāku aizsardzību, ir iespēja uzreiz pirkt Kaspersky Internet Security licences atjauninājumu, kas maksā ievērojami lētāk par jaunu licenci. Tad vēl paliek izvēle, vai sākt to lietot uzreiz, zaudējot esošās Kaspersky Anti-Virus licences atlikušo termiņu, vai ievadīt aktivizācijas kodu rezervē, lai tas automātiski sāktu darbu līdz ar Kaspersky Anti-Virus licences beigšanos.

Kā var redzēt no drošības pētnieku radītās WannaCry un citu ļaunprogrammu aktivitātes atsekošanas sistēmu datiem, tad WannaCry joprojām ir aktīvs un skenē internetu. Turklāt internetā ir konstatēts jauns tārps, kurā atšķirībā no WannaCry ir izmantoti nevis divi, bet jau septiņi ASV specdienestu rīki, ko nesen internetā nopludināja hakeru grupa Shadow Brokers. Par to mēs drīz ziņosim atsevišķi, tāpēc sekojiet mūsu jaunumiem Facebook un Twitter vai paraksties tepat uz jaunumiem e-pastā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 3

Uz augšu