Sākumlapa » Apdraudējumi » Pārlūka Google Chrome atjauninājums izsauc ekspertu sašutumu

Pārlūka Google Chrome atjauninājums izsauc ekspertu sašutumu

Ar pārlūka Google Chrome jaunas versijas izlaišanu Google klusiņām ir izmainījusi to, kā tiek attēlota URL adrese. Tagad adreses rindā tiek slēpti “triviālie” subdomēni www un m. Tam it kā ir jāpalielina lietotāju ērtības, taču eksperti ir satraukušies, ka tas sekmēs pikšķerēšanas uzbrukumus.

Faktiski izmaiņām ir kosmētisks raksturs un tās neietekmē interneta lapu ielādi. Pārlūks vienkārši izvāc minētos subdomēnus no adreses, lai lietotājs redzētu, piemēram, www.antivirus.lv vietā antivirus.lv. Tas notiek automātiski un adresi www.example.www.example.com Google Chrome pārvērtīs par example.example.com.

Jaunievedumi netiek pieminēti starp Chrome 69 izmaiņām, kuras paredzētas drošības un stabilitātes paaugstināšanai. Lietotāji, kuri ir vērsušies pie atbalsta, domājot, ka atklājuši kļūdu adrešu attēlojumā, ir saņēmuši atbildi, ka tā nav kļūda.

Daudzi IT speciālisti ir neapmierināti, ka Google vienpusēji izmaina lietas, kuras ir citu organizāciju un īpašnieku pārziņā, bet kāds no viņiem norāda, ka adrese www.m.www.m.example.com tagad tiks attēlota kā example.com, lai gan var vest pilnīgi uz citu vietni.

Lietotājiem, kuri nevēlas šo jucekli, var atslēgt adrešu pārvēršanas funkciju. Lai redzētu visu adresi pārlūkā Google Chrome 69, jādara sekojošais:

  • atveriet pārlūkā Google Chrome adresi chrome://flags/#omnibox-ui-hide-steady-state-url-scheme-and-subdomains;
  • atrodiet iestatījumu “Omnibox UI Hide Steady-State URL Scheme and Trivial Subdomains” un atspējojiet to;

 

  • pārstartējiet pārlūku.
Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 2 = 11

Uz augšu