Sākumlapa » Apdraudējumi » Pēc izspiedējvīrusa uzbrukuma Floridas pilsēta samaksā 600 000 ASV dolāru

Pēc izspiedējvīrusa uzbrukuma Floridas pilsēta samaksā 600 000 ASV dolāru

Kāda Floridas pilsēta, kurā izspiedējvīrusa uzbrukums uz trim nedēļām sabojāja datorsistēmas, nobalsoja par to, lai samaksātu uzbrucēju pieprasīto izpirkuma maksu — 600 000 ASV dolāru.

 

 

Rivjērabīčas pilsētai Floridā, kur dzīvo 35 000 cilvēku, 29. maijā uzbruka izspiedējvīruss, jo kāds pilsētas ierēdnis uzklikšķināja uz bīstamas hipersaites e-pasta vēstulē, ziņo vietējie plašsaziņas līdzekļi. Ļaunprogrammatūra, kas izplatījās visā pilsētas datortīklā un izraisīja datoru avāriju, pieprasīja 65 bitmonētu (aptuveni 600 000 ASV dolāru) izpirkšanas maksu par datoru atbloķēšanu.

Pilsētas dome vienbalsīgi nobalsoja par to, lai pilnvarotu savu apdrošinātāju samaksāt izpirkuma maksu 600 000 ASV dolāru apmērā. Tikmēr drošības speciālisti apgalvo, ka pilsēta uzņemas „lielu risku”, maksājot izpirkuma maksu.

Izspiedējvīrusa uzbrukums bija postošs: Rivjērabīčas gadījumā nedarbojās datorsistēmas, kas vada ūdensapgādi, pilsētas pārvaldes e-pasta un tālruņu sistēmas, bet glābšanas dienests nevarēja ierakstīt datorā zvanus, kas pienāca uz 911.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

82 − = 80

Uz augšu