Sākumlapa » Apdraudējumi » Pētnieki atklājuši jaunas ievainojamības bezvadu komunikāciju standartā WPA3

Pētnieki atklājuši jaunas ievainojamības bezvadu komunikāciju standartā WPA3

Kiberdrošības speciālisti atklājuši divas jaunas ievainojamības bezvadu komunikāciju standartā WPA3. Šīs kļūmes dod iespēju noziedzniekiem iegūt pieeju datiem, ar kuriem notiek apmaiņa, atverot kanālu, un ar piemeklēšanas metodi noskaidrot Wi-Fi tīkla paroli. Izstrādātāji plāno atjaunināt specifikācijas, lai gan nākošā WPA versija, visticamāk, nebūs atpakaļsavietojama ar pašreizējām realizācijām.

 

 

Neatkarīgie pētnieki Metijs Vanhoifs (Mathy Vanhoef) un Eijals Ronens (Eyal Ronen) noskaidrojuši, ka datu šifrēšanas algoritms, kura pamatā ir Brainpool līknes, nav nodrošināts pret uzbrukumiem, kas dod uzbrucējam iespēju ielauzties sakaru savienojumā. Neatkarīgā organizācija Wi-Fi Alliance rekomendējusi tīkla ierīču izstrādātājiem izmantot šo kriptogrāfijas metodi sākotnējo komunikāciju mehānismā Dragonfly pēc tam, kad šie paši analītiķi pierādīja ievainojamību, ja tiek izmantotas NIST līknes.

WPA3 tika akceptēts kā nozares standarts pagājušā gada jūnijā. Specifikāciju izstrādātāja ir nekomerciālā organizācija Wi-Fi Alliance, kura apvieno vairāk nekā 300 ar tīklu bezvadu piekļuves tehnoloģijām saistītas kompānijas.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

58 − = 51

Uz augšu