Sākumlapa » Apdraudējumi » Pētnieki iemācījušies apmānīt automašīnu GPS sistēmas

Pētnieki iemācījušies apmānīt automašīnu GPS sistēmas

ASV un Ķīnas zinātnieku grupa ir nodemonstrējusi neparastu uzbrukumu. GPS apmānīšanas aparatūras un programmatūras komplekss ļauj slēptā veidā ietekmēt automašīnas navigācijas sistēmu un piespiest vadītāju doties uz nepareizu gala mērķi. Agrāk ļaunprātīgu iejaukšanos bija viegli atklāt, jo šādos uzbrukumos netika ņemta vērā ceļu vai ielu infrastruktūra.

 

 

Zinātnieki izmēģināja savu izstrādi uz reāliem ceļiem, uzstādot ierīci savā automašīnā. Tomēr ar ierindas vadītājiem drošības labad tika izmantots 3D-simulators. Eksperimentā piedalījās 40 cilvēki no ASV un Ķīnas, no kuriem tikai divi pamanīja kaut ko nelāgu. Pārējie sekoja GPS sistēmas instrukcijām, nesaprotot, ka dodas nepareizā virzienā.

Aparatūras daļa sastāv no nelielas ierīces, kuras cena ir tikai 223 ASV dolāri. Tā var būt slepeni piestiprināta pie upura automašīnas vai atrasties auto, kas pārvietojas blakus mērķim. Darbības rādiuss ierīcei ir aptuveni 50 metri, kas ir pietiekami pilsētas apstākļos.

 

GPS spoofing

 

Iekārta ņem vērā ceļu izvietojumu un nobīda GPS rādījumus tā, ka oriģinālais maršruts uzguļas uz pilsētas ielu kartes, bet jau ar citu reālo gala mērķi. GPS apmānīšanas (spoofing) iespējamība izraisa īpašas bažas saistībā ar bezpilota automobiļu attīstību, jo viņu pasažieri mazāk koncentrēsies uz maršruta kontroli. Savā darbā zinātnieki ir ierosinājuši pamata aizsardzības pasākumus navigācijas sistēmām, kas palīdzēs mazināt apdraudējumu šādiem uzbrukumiem nākotnē.

Pirmkārt, var izmantot signālu šifrēšanu, tomēr paši pētnieki atzīst šādu pasākumu ieviešanas mazo iespējamību tuvākajā perspektīvā. Otrkārt, infrastruktūras objektiem jāpalīdz pārbaudīt maršruta autentiskumu. Tāpat pētnieki iesaka strādāt pie pašu GPS uztvērēju pilnveidošanas — piemēram, ieviest ienākošo datu pārbaudi, izmantojot signāla pienākšanas leņķa mērījumus (Angle of Arrival, AoA).

Mūsdienu transporta līdzekļi kļūst arvien “viedāki” un tiek integrēti globālajā tīmeklī, kas padara tos par kibernoziedznieku uzmanības objektiem. Uzņēmuma Kaspersky Lab speciālisti ir atklājuši pagrīdes forumos desmitiem instrumentu automašīnu uzlaušanai. Izmantojot tos, krāpnieki var ne tikai zagt datus no auto datorsistēmām, bet arī izspiegot upurus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

76 − 73 =

Uz augšu