Sākumlapa » Apdraudējumi » Pikšķerētāji joprojām raksta bez garumzīmēm (papildināts)

Pikšķerētāji joprojām raksta bez garumzīmēm (papildināts)

Šodien pikšķerētāji atkal nolūkojuši par saviem mērķiem SEB bankas klientus, izsūtot e-pastus ar mērķi ievilināt viņus viltus vietnē un piekļūt viņu finansēm.

E-pasta tēma un teksts kļūdainā latviešu valodā un, kā tas bieži novērots, bez garumzīmēm mudina saņēmēju noklikšķināt uz saites, lai aizvilinātu uz SEB bankas internetbankas pieteikšanās lapas imitāciju.

Pikšķerētāju e-pasta paraugs.

Viltus lapai izvēlēta adrese https://ibanka.seb.lv.seb.pink/ip/, kurai būtu jāmaldina neuzmanīgi interneta lietotāji.

Pikšķerētāju viltus lapa.

Šoreiz viltus internetbankas lapa ir aprīkota ar drošības sertifikātu – pievērsiet uzmanību piekaramās atslēdziņas zīmei pa kreisi no adreses viltus lapas ekrānuzņēmumā augstāk.

Viltus lapas drošības sertifikāta informācija.

Pirmais, kas būtu jāatceras interneta lietotājiem, ir tas, ka bankas nesūta šādus e-pastus (pat, ja tie būtu perfektā latviešu valodā)!

Par izvairīšanos no pikšķerēšanas var rakstīt daudz, taču būs labi ielāgot kaut vai vienu paņēmienu – izvairieties no klikšķināšanas uz saitēm e-pastos, ja vien jums nav pilnīga pārliecība par to, ko jūs darāt. Ja jūs aicina uz banku (vai citu resursu), tad ievadiet adresi pārlūkā pašrocīgi un krāpnieki paliks ar garu degunu 🙂

Papildināts 25.03.2021

Pikšķerēšanas uzbrukums turpinās! Pamainījusies ir e-pasta adrese (tagad info@latvijase.com), no kuras pienāk sūtījumi, un adrese viltus lapai, kurā nonāk neuzmanīgi klikšķinātāji. Tāpat kā iepriekš, arī šai adresei ir svaigi reģistrēts drošības sertifikāts.

Pikšķerētāju viltus lapa.
Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

21 − 19 =

Uz augšu