Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » POSITIVUS festivāla biļešu krāpnieki turpina uzdarboties

POSITIVUS festivāla biļešu krāpnieki turpina uzdarboties

Medijos šī gada sākumā jau tika ziņots par krāpniecības mēģinājumiem, izmantojot festivāla POSITIVUS biļešu tēmu. Toreiz no festivāla rīkotāju puses izskanēja brīdinājums, ka “interneta vietnes, festivālam tuvojoties, būs pārpludinātas ar piedāvājumiem”. Diemžēl šī prognoze ir piepildījusies un ir parādījušies e-pasta sūtījumi ar biļešu piedāvājumu, kuros tiek pieprasīts nosūtīt ne vien savus datus, bet arī pilnu kredītkartes informāciju: vārdu un uzvārdu uz kartes, pilnu tās numuru, derīguma termiņu un trīs ciparu drošības kodu.

 

POSITIVUS festivāla biļešu krāpnieku e-pasta vēstules paraugs.

POSITIVUS festivāla biļešu krāpnieku e-pasta vēstules paraugs.

Protams, daudzi pasmīkņās, jo kurš gan tik lēti iekritīs. Iekrīt gan! Tāpēc lūk kāds gabaliņš no šī gada sākumā medijos publicētā brīdinājuma: “Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis uzsver, ka šāda krāpnieku shēma ir visai izplatīta – krāpnieki interneta vidē salīdzinoši bieži mēdz izteikt piedāvājumus, kuri ir tik labi, ka grūti no tiem atteikties. Pārsvarā krāpnieki piedāvā preces vai pakalpojumus par neticami zemām cenām, iespēju iegūt kaut ko par baltu velti vai vienkārši – iespēju nopelnīt, neko nedarot. Šādās krāpšanas shēmās, interneta lietotājam izrādot interesi, krāpnieks parasti pastāsta par nosacījumiem, kas ir jāizpilda pirms labuma saņemšanas. Parasti tiek pieprasīta nauda, bankas dati vai cita svarīga informācija, kuru krāpnieki vēlāk izmanto savā labā.

“Aicinām iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt visus apstākļus pirms iesaistīšanās jebkādos finansiālos darījumos. Ja rodas aizdomas par krāpnieciskām darbībām, tad nekādā gadījumā šādos darījumos neiesaistīties un nekavējoties par tiem ziņot policijai. Savukārt, ja pakalpojuma sniedzējs pieprasa norēķinu karšu vai internetbankas datus, tos nekādā gadījumā nedot, jo krāpnieki vēlāk šos datus var izmantot, lai iztukšotu kontu,” brīdina Gudermanis.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

3 Komentāri

  1. Salīdzinoši viltīgi. Šis ir tas gadījums, kad nepalīdz ne linux, ne antivīruss, jo runa ir par cilvēku lētticību.

  2. Jā, šajā gadījumā cilvēka faktors ir vienīgais noteicošais. Tāpēc ļoti svarīga ir cilvēku informētība un zināšanas.

  3. Ja kāds uzķeras uz kautko tādu, tad tas ir kropls daunis, pie tam kuņasbērns, un ir pelnijis tikt appists.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

79 + = 86

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu