Sākumlapa » Apdraudējumi » Projekts No More Ransom palīdzējis novērst izspiedējvīrusu peļņu vismaz 108 miljonu dolāru apmērā

Projekts No More Ransom palīdzējis novērst izspiedējvīrusu peļņu vismaz 108 miljonu dolāru apmērā

Projekts No More Ransom šogad svin trešo dzimšanas dienu! Kā raksta ZDNet, to atzīmējot, Eiropols paziņojis, ka lietotāji, kas lejupielādējuši un atšifrējuši failus, izmantojot No More Ransom portālā pieejamos bezmaksas rīkus, novērsuši iespēju ļaundariem gūt peļņu vismaz 108 miljonu ASV dolāru apmērā.

 

 

Saskaņā ar Eiropola datiem jau GandCrab izspiedējvīrusa atšifrēšanas rīki vien No More Ransom izmantotājiem ļāvuši izvairīties no aptuveni 50 miljonu ASV dolāru atdošanas ļaundariem.

Šis 2016. gadā uzsāktais projekts šobrīd tiešsaistē piedāvā 82 rīkus 109 dažādu izspiedējvīrusu saimju nošifrēto datu atšifrēšanai. Eiropols norādīja, ka kopš vietnes izveidošanas to kopumā apmeklējuši vairāk nekā trīs miljoni lietotāju un 200 000 lietotāju lejupielādējuši vietnes piedāvātos rīkus. Visvairāk izspiedējvīrusu saimju aptver bezmaksas rīki, ko radījuši Emsisoft (32), Kaspersky (30) un Trend Micro (27).

 

Bezmaksas atšifrēšanas rīku un to aptverto izspiedējvīrusu saimju skaits pēc rīku izstrādātāja. Avots: Eiropols.

Bezmaksas atšifrēšanas rīku un to aptverto izspiedējvīrusu saimju skaits pēc rīku izstrādātāja. Avots: Eiropols.

Projektu apmeklējuši lietotāji no 188 valstīm, pierādot, ka tas ir pieprasīts visā pasaulē, nevis tikai Eiropā, kur tika uzsākts. Saskaņā ar Eiropola statistikas datiem lielākā daļa vietnes apmeklētāju bijuši no Dienvidkorejas, ASV, Nīderlandes, Krievijas un Brazīlijas.

Projektu No More Ransom uzsāka trīs dibinātājpartneri – Nīderlandes policija, Kaspersky un McAfee, bet šobrīd tajā iesaistījušies vairāk nekā 150 partneri no visas pasaules. Vienīgā dīvainība ir tā, ka projektā nav iesaistījusies neviena ASV tiesībsargājošā iestāde. Projekta partneri pārstāv dažādas darbības jomas, sākot no tiesībaizsardzības iestādēm līdz sabiedriskām organizācijām un privātiem uzņēmumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

33 − = 32

Uz augšu