Sākumlapa » Apdraudējumi » Šifrējošā izspiedējvīrusa un pikšķerētāju uzbrukumi turpinās

Šifrējošā izspiedējvīrusa un pikšķerētāju uzbrukumi turpinās

Šodien konstatēts kārtējais mēģinājums inficēt Latvijas interneta lietotāju datorus ar šifrējošo izspiedējvīrusu CTB Locker. Arī šoreiz ļaunprāši ir sacerējuši e-pasta vēstuli latviešu valodā par neapmaksātu rēķinu. Cerams, ka pirms dažām dienām notikušais masveida incidents ar līdzīgām vēstulēm būs šo to iemācījis interneta lietotājiem un šis mēģinājums viņus apmuļķot nebūs tik sekmīgs.

 

Šifrējošā izspiedējvīrusa vēstules paraugs.

Šifrējošā izspiedējvīrusa vēstules paraugs.

Sekojot saitei, kas norādīta vēstulē, lietotājs rēķina vietā saņem jaunu CTB Locker versiju, kas šifrē failus un pieprasa izpirkuma maksu. Izmēģinājumi parādīja, ka jaunākie Kaspersky Lab drošības risinājumi sekmīgi atvaira ļaunprogrammu ar tajos ietvertās komponetes System Watcher palīdzību. Vairāk par šo komponenti un iepriekšējiem izspiedējvīrusa uzbrukumiem var izlasīt rakstā “Kaspersky piedāvā īpašu aizsardzību pret šifrējošajiem izspiedējvīrusiem“.

Papildus izspiedējvīrusam, šodien tiek ziņots arī par pikšķerētāju aktivitātēm, kuri kāro izmānīt Swedbank interneta bankas lietotāju datus. Pikšķerētāji sūta e-pasta vēstules Swedbank vārdā, kur informē par jaunu maksājumu, piedāvājot pie viena saiti uz šo “maksājumu”. Saite, protams, ved uz viltotu vietni, kuras vienīgā funkcija ir datu zādzība.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Tur gan entuziastiski tiek lauzta tā sistēma!

  2. Cerams, ka mūsdienās antivīrusa programmas ir gana drošas.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

64 − 59 =

Uz augšu