Sākumlapa » Apdraudējumi » Šifrējošā izspiedējvīrusa uzbrukuma dēļ paciente Vācijā tiek pārvirzīta uz attālāku slimnīcu un tur mirst

Šifrējošā izspiedējvīrusa uzbrukuma dēļ paciente Vācijā tiek pārvirzīta uz attālāku slimnīcu un tur mirst

Vācijā ir mirusi paciente pēc tam, kad šifrējošā izspiedējvīrusa uzbrukuma dēļ dzīvībai bīstamā stāvoklī bija spiesta doties uz attālāku slimnīcu.

Attēls no Diseldorfas Universitātes slimnīcas (UKD) vietnes.

Šī gada 10. septembrī Diseldorfas Universitātes slimnīca (UKD) Vācijā piedzīvoja šifrējošā izspiedējvīrusa uzbrukumu pēc tam, kad uzbrucēji izmantoja tās datortīkla programmatūras ievainojamību “komerciālā papildprogrammatūrā, kas ir izplatīta tirgū un tiek izmantota visā pasaulē”.

Saskaņā ar Vācijas kiberdrošības aģentūras (BSI) datiem uzbrucēji izmantoja Citrix ADC CVE-2019-19781 ievainojamību, kurai labojumi ir pieejami kopš 2020. gada janvāra.

Tā kā medicīnas iestādes IT sistēmu darbība bija traucēta, slimnīca paziņoja, ka plānveida un ambulatorā ārstēšana, kā arī neatliekamā palīdzība slimnīcā nevar notikt. Pacienti tika novirzīti uz citām slimnīcām.

Vācijas mediji ziņo, ka policija, izmantojot izpirkuma maksas pieprasījumu, sazinājās ar izspiedējiem un paskaidroja, ka viņu uzbrukums ir trāpījis slimnīcai. Slimnīcas šifrētajos serveros atstātie izpirkuma pieprasījumi bija nepareizi adresēti Heinriha Heines universitātei, nevis pašai slimnīcai. Kiberuzbrucēji atsauca izpirkuma pieprasījumu un nosūtīja atšifrēšanas atslēgu.

Kopš datu atšifrēšanas atslēgas saņemšanas slimnīca lēnām atjauno datorsistēmu darbību, bet izmeklēšanā ir secināts, ka dati, visticamāk, nav tikuši nozagti. Atgādināsim, ka datu zādzība ar tālākiem to publiskošanas draudiem ir kļuvusi par vispārpieņemtu praksi šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumos. Vairāk par šī tendences aizsākumu lasiet rakstā “Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus“.

Tā kā Diseldorfas universitātes slimnīca izspiedējvīrusa incidenta dēļ bija pārtraukusi neatliekamās palīdzības dienesta darbību, kāda paciente dzīvību apdraudošā stāvoklī tika novirzīta uz attālāku slimnīcu Vupertālē. Šis apstāklis noveda pie tā, ka paciente saņēma aprūpi tikai pēc stundas, kas, iespējams, izraisīja viņas nāvi. Pacientes nāves dēļ Vācijas prokurori izmeklē, vai šis uzbrukums jāuzskata par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

“Prokurori uzsāka izmeklēšanu pret nezināmiem vainīgajiem, ko tur aizdomās par nonāvēšanu aiz neuzmanības, jo dzīvību apdraudošā stāvoklī esoša paciente, kuru pagājušās piektdienas vakarā bija paredzēts nogādāt slimnīcā, tā vietā tika nosūtīta uz slimnīcu Vupertālē, aptuveni 32 kilometru brauciena attālumā. Ārsti stundu nespēja sniegt viņai medicīnisko palīdzību, un viņa nomira,” vēsta AP.

Koronavīrusa pandēmijas sākumā portāls BleepingComputer vērsās pie vairākiem grupējumiem, kas pelna naudu ar šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumiem, lai noskaidrotu, vai tie turpinās uzbrukt veselības aprūpes un medicīnas organizācijām. Viņi paziņoja, ka uzbrukumi netiks mērķēti slimnīcām, bet kļūdas gadījumā viņi nodrošinās bezmaksas atšifrēšanas atslēgu. Diemžēl šāda kļūda var maksāt dzīvību cilvēkam!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Viskaitinošākais ir tie prokurori.
    Tādi neiznēsāti parazīti kas mēģina uzvārīties uz tādu nelaimi.
    Tagad vainīgs būs nevis pideraselis admins (parodija no admina), bet gan ārprātīgi ļaunais hakeris (ta vel grupējums ar iepriekšēju nodomu).
    Līdzīgs gadijums ir lasāms pods.lv ja ieraksta meklēšanā McB
    Ļaunais McB, vai vai vai, bet neviens piderasel-hosteris nekad netika vainots. Un prokurore pierakstija sev darba stundas.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

4 + 6 =

Uz augšu