Sākumlapa » Apdraudējumi » Šifrējošais izspiedējvīruss kā serviss

Šifrējošais izspiedējvīruss kā serviss

Līdz šim mēs par šifrējošajiem izspiedējvīrusiem Petya un Mischa esam dzirdējuši gandrīz tikai no ziņām, jo kibernoziedznieki, kas tos izmanto peļņas gūšanai, ir nofokusējušies uz Vācijas biznesa struktūrām. Taču drīz tas var mainīties, jo, kā ziņo Bleeping Computer, minēto izspiedējvīrusu izstrādātāji pēc vairāku mēnešu testa perioda ir padarījuši pieejamu plašākai publikai pakalpojumu Ransomware as a Service jeb RaaS (Izspiedējprogrammatūra kā Serviss). Tagad jebkurš var kļūt par šo šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāju un saņemt daļu noziedzīgi iegūtās naudas. Saprotams, ka šāds pavērsiens var kardināli paplašināt Petya un Mischa izplatības ģeogrāfiju.

Nevar teikt, ka ļaunprogrammatūra kā serviss būtu kaut kas jauns, tomēr šis gadījums atkal dod iespēju parādīt plašākai auditorijai, kā formējas kibernodzības pasaule, kāpēc uzbrukumu ir tik daudz un kā kibernoziedzība seko modernajām tendencēm IT nozarē.

 

Izspiedējvīruss kā serviss. Avots: Bleeping Computer.

Izspiedējvīruss kā serviss. Avots: Bleeping Computer.

Atšķirībā no citiem RaaS, Petya un Mischa izstrādātāji ir noteikuši pretendentam simbolisku iemaksu par noziedzīgās sadarbības uzsākšanu, kas pēc tam tiekot atgriezta līdz ar pirmo ienākumu daļu. Tas esot izdarīts, lai atsijātu bērneļus un tukšu salmu kūlējus.

Ar šifrējošo izspiedējvīrusu palīdzību iegūtās naudas daļa, ko saņem RaaS izmantotājs, atbilstoši nedēļas kopējam apjomam var sasniegt pat 85% no visa, ko viņš izspiedis no saviem upuriem nedēļas laikā. Piemēram, pie kopējā apjoma 125 bitmonētas ieguvums būs 106.25 bitmonētas jeb vairāk par 60 000 EUR pēc pašreizējā apmaiņas kursa. Kā apgalvo servisa izveidotāji, pārsniegt nedēļas apjomu 100 bitmonētu apmērā neesot nekas īpašs! Atliek cerēt, ka tiesībsargiem izdosies aizklapēt šo bodīti pietiekoši ātri.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 9 = 1

Uz augšu