Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Šifrējošie izspiedējvīrusi apdraud Android mobilos tālruņus un planšetes

Šifrējošie izspiedējvīrusi apdraud Android mobilos tālruņus un planšetes

Apetīte rodas ēdot. Tagad, kad šifrējošo datorvīrusu izstrādātāji un izplatītāji ir apguvuši datoru sektoru, viņu uzmanības lokā ir nonākuši viedtālruņi un planšetes, kas aprīkotas ar Android operētājsistēmu. Kā ziņo datoru drošības eksperti, nesen ir konstatēta Android platformai paredzēta šifrējošā izspiedējvīrusa Simplocker atjaunināta versija. Tajā, atšķirībā no sākotnējās versijas, kur tika izmantota viena šifrēšanas atslēga, katram lietotājam tiek izmantota atšķirīga šifrēšanas atslēga, kas liedz salīdzinoši viegli atgūt šifrētos datus, kā tas bija iespējams agrāk.

 

Izspiedējvīrusa Simplocker paziņojums inficētā viedtālrunī.

Izspiedējvīrusa Simplocker paziņojums inficētā viedtālrunī.

Kā tiek ziņots, tad Simplocker tiek izplatīts caur apšaubāmas reputācijas vietnēm, kas apmeklētājiem piedāvā lejupielādēt “Flash Player”, ar ko varot skatīties vietņu piedāvātos video. Instalācijas procesā “Flash Player” pieprasa administratora tiesības un, ja tās tiek piešķirtas, uzsāk savu darbu – šifrē failus, lietotājam demonstrē ekrānu ar brīdinājumu un pieprasa samaksāt noteiktu naudas summu. Protams, ka demonstrējamais ekrāns var tikt lokalizēts un ļoti iespējams, ka drīz mēs ieraudzīsim latviskotu variantu ar policijas brīdinājumu un pieprasāmo summu eiro valūtā.

Saskaņā ar izdevuma SC Magazine datiem, kompānija Avast esot fiksējusi jau ap 5500 Simplocker incidentu. Drošības eksperti iesaka necensties maksāt izpirkuma maksu, jo nav garantijas, ka tas ļaus atgūt šifrētos failus, toties tas sekmē kibernoziedzības attīstību. Ņemot vērā Android platformai paredzētās ļaunprogrammatūras ļoti straujo attīstību, mobilo iekārtu lietotājiem tiek ieteikts apbruņot tās ar drošības programmatūru, piemēram Kaspersky Internet Security – Multi-Device, kas ietver aizsardzības programmatūru arī Android platformai.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 69 = 72

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu