Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Šifrētājs Planetary pieņem izpirkumu kriptovalūtā Ethereum

Šifrētājs Planetary pieņem izpirkumu kriptovalūtā Ethereum

Pēc BleepingComputer informācijas, mazāk zināms šifrējošais izspiedējvīruss Planetary var būt pirmais, kurš izpirkumu pieprasa kriptovalūtā Ethereum. Parasti izpirkums tiek pieprasīts bitmonētās vai, retos gadījumos, Monero.

 

 

Ļaunprogramma pagaidām nav guvusi plašu izplatību, jo tiek manuāli instalēta, izmantojot Remote Desktop Protocol (RDP) pieeju. Tādā veidā iekļūstot datortīklā, ļaundari inficē visus pieejamos datorus, pēc kā dzēš šifrētāju, kas apgrūtina incidentu izmeklēšanu. Šifrēto failu nosaukumiem tiek piešķirts paplašinājums .PLANETARY. Izpirkuma maksa par vienu datoru sastāda $700 kriptovalūtā, bet par visu datortīklu $5000. Bez Ethereum tiek pieņemtas arī bitmonētas un Monero.

Samaksa ar Ethereum ir rets precedents. Lai gan tas nav ticis izmantots izspiedēju praksē, “darījums” ar Ethereum varētu tikt realizēts ar viedo kontraktu, kas abām pusēm garantētu vienošanās izpildi. Tā kibernodziedznieki varētu radīt “godīgu izspiedēju”, kurš saņem izpirkumu tikai failu atšifrēšanas gadījumā.

Šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāju uzbrukumi caur Remote Desktop Protocol (RDP) ir fiksēti arī Latvijā un ir zināms, ka cilvēki, lai atgūtu pieeju datiem, ir šķīrušies no summas ar trīs nullēm.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

85 + = 93

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu