Sākumlapa » Apdraudējumi » Šonedēļ krāpnieki medī SEB bankas klientus ar īsziņu palīdzību

Šonedēļ krāpnieki medī SEB bankas klientus ar īsziņu palīdzību

CERT.LV informē, ka turpina no iedzīvotājiem saņemt ziņojumus par krāpnieciskām īsziņām šķietami SEB bankas vārdā. Īsziņas ir saņēmuši arī tādi lietotāji, kuri nav SEB bankas klienti.

Krāpnieciskās īsziņas paraugā, ko publicēja CERT.LV, krāpnieki, ziņojot saņēmējam, ka tā kontā notiek aizdomīgas darbības, mēģina potenciālo upuri pamudināt atvērt īsziņā ietverto saiti, jo tā varēšot novērst problēmu. Saite ved uz vietni, kas imitē bankas īsto vietni. Ievadot bankas autentifikācijas datus šajā viltus vietnē, tie nonāk krāpnieku rokās.

Krāpnieku īsziņas paraugs. Avots: CERT.LV.

Par līdzīgām īsziņām nedaudz agrāk brīdinājumu izplatīja arī SEB banka. Šajā gadījumā krāpnieku īsziņās bija norāde, ka bankas mobilā lietotne ir bloķēta, un krāpnieki tāpat mēgināja lietotāju pamudināt atvērt saiti uz viltus bankas vietni.

Krāpnieku vietnes ekrānuzņēmums. Avots: CERT.LV.

Kiberdrošības eksperti aicina būt uzmanīgiem un dzēst krāpnieku īsziņas, kas līdzīgas minētajām brīdinājumos. Tāpat jāņem vērā, ka atverot saites telefonos, to pārskatāmība ir daudz ierobežotāka un tā prasa papildu modrību.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 2

Uz augšu