Sākumlapa » Apdraudējumi » Telefonkrāpnieki uzdodas par policistiem

Telefonkrāpnieki uzdodas par policistiem

Valsts policija informē, ka ir saņēmusi informāciju no vairākiem iedzīvotājiem, kuriem ir zvanījuši krāpnieki, kas uzdevušies par policijas darbiniekiem un mēģinājuši izvilināt norēķinu karšu datus. Šī gada 17. martā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē ir saņemta informācija par pieciem šādiem krāpšanas mēģinājumiem.

Vairāki iedzīvotāji ir ziņojuši par saņemtiem telefona zvaniem no krievu valodā runājošām personām, kuras apgalvojušas, ka zvana no policijas un, ka zvanu saņēmēju banku kontos ir konstatētas aizdomīgas darbības. Iedzīvotājiem tika prasīts atklāt bankas kontu pieejas datus, lai it kā novērstu nelikumīgas darbības banku kontos.

Uz iedzīvotāju jautājumiem, kādēļ policijas darbinieki runā krieviski, krāpnieki norādījuši, ka esot no “Krievijas lietu nodaļas”. Par laimi, nevienā no pagājušajā diennaktī fiksētajiem gadījumiem iedzīvotāji nav noticējuši zvanītājiem, un noziedzniekiem nav izdevies izkrāpt naudu.

Valsts policija atgādina, ka nevienam nedrīkst atklāt savu bankas kontu piekļuves datus. Ne Valsts policijas, ne citu valsts iestāžu darbinieki šādu informāciju nekad neprasīs!

Tāpat jāatceras, ka tas, ka telefona ekrānā uzrādās Latvijas numurs, nenozīmē, ka tiešām zvana no Latvijas. Krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģiju palīdzību panāk, ka zvana saņēmējam var uzrādīties jebkuras valsts numurs vai pat iestādes vai uzņēmuma nosaukums.

Esiet uzmanīgi, ja telefonsarunas laikā uz jums izdara psiholoģisku spiedienu – telefonkrāpnieki steidzina un izmanto iedzīvotāju vājās vietas, lai mudinātu pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus. Tādā gadījumā vislabāk pārtraukt telefona sarunu.

Gadījumā, ja esat apkrāpts, Valsts policija iesaka nekavējoties sazināties ar savu banku un pēc tam vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

96 − = 94

Uz augšu