Sākumlapa » Apdraudējumi » Telefonkrāpnieki uzdodas par valsts iestāžu darbiniekiem

Telefonkrāpnieki uzdodas par valsts iestāžu darbiniekiem

Datu valsts inspekcija brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpniekiem, kuri zvanot, stādās priekšā kā Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja vai Eiropas Savienības dalībvalsts datu aizsardzības uzraudzības iestādes darbinieki, mēģinot iegūt personas datus un pieeju bankas kontiem.

Datu valsts inspekcija uzsver, ka zvanot tās darbinieki nekad neaicina dalīties ar personas datiem, nosaukt piekļuves paroles, norādīt bankas kontu piekļuves datus, lejupielādēt programmas vai sekot apšaubāmām tīmekļvietņu saitēm.

Iestāde ir saņēmusi Latvijas iedzīvotāju zvanus par to, ka krāpnieki ir izmantojuši sekojošas tēmas:

  1. ārzemēs atvērts bankas konts bez personas piekrišanas un uzraudzības iestāde vēlas sniegt palīdzību konta aizvēršanā;
  2. parādu dzēšana citā valstī;
  3. kriptovalūtas konta atvēršana.

Personas, kuras informēja Datu valsts inspekciju par krāpniecisku zvanu saņemšanu, norādīja, ka sarunas notikušas krievu valodā, zvanīts vairākas reizes, bet valstis, no kurām it kā ticis zvanīts, mainījušās, savukārt informācijas pasniegšanas veids ir bijis strukturēts un pārliecinošs.

Datu valsts inspekcija informē, ka tās rīcībā nav informācijas, ka krāpniekiem būtu izdevies izkrāpt naudu no kādas personas.

Savukārt Latvijas Banka savam iepriekšējam brīdinājumam ir pievienojusi jaunu, kurā informē, ka pēdējā laikā saņem ziņas par krāpniekiem, kuri mēdz zvanīt arī it kā no Latvijas Bankas tālruņa, t.i. zvana saņēmēja tālrunī uzrādās ienākošs zvans no Latvijas Bankas tālruņa numura!

Gadījumā, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, iestādes aicina nekavējoties ziņot Valsts policijai, rakstot iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz e-pastu pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā: https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai arī mobilajā lietotnē Mana Drošība Android un iOS platformām.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

15 − 9 =

Uz augšu