Sākumlapa » Apdraudējumi » Tīmekļseminārs par šifrējošo izspiedējvīrusu ekosistēmu: kā tā darbojas un kā pret to aizsargāties

Tīmekļseminārs par šifrējošo izspiedējvīrusu ekosistēmu: kā tā darbojas un kā pret to aizsargāties

Nesen Interpols nāca klajā ar brīdinājumu par šifrējošo izspiedējvīrusu draudu pieaugumu pandēmijas laikā. Pēc viņu teiktā, ir ievērojami palielinājies izspiedējvīrusu uzbrukumu skaits organizācijām un infrastruktūrai, kas nodarbojas ar koronavīrusa apkarošanu. Kaspersky, kas ir Interpola stratēģiskais partneris, 12. maijā 17:00 pēc Latvijas laika aicina profesionāļus uz tīmekļsemināru par šifrējošo izspiedējvīrusu draudu attīstību un aizsardzību pret tiem.

 

 

Faktiski jau dažus gadus izspiedējvīrusi ir atzīti par vienu no visnozīmīgākajiem draudiem uzņēmumiem, taču pēdējā laikā izspiedējvīrusu operatori gandrīz pilnībā ir noorientējušies uz lieliem mērķiem, papildus datu šifrēšanai zogot datus un draudot tos publiskot nemaksāšanas gadījumā. Par šo jauno tendenci AntiVirus.LV jau informēja rakstos “Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus“, “Vēl trīs šifrējošo izspiedējvīrusu saimēm izveidotas zagto datu publiskošanas vietnes” un citos.

Šajā tīmekļseminārā Ivans Kviatkovskis (Ivan Kwiatkowski), kurš ir Kaspersky Globālās izpētes un analīzes komandas (GReAT) vecākais drošības pētnieks Eiropas Savienībā, izskaidros:

  • kā tagad ir strukturēta izspiedējprogrammatūras un kibernoziedzības ekosistēma;
  • kā notiek inficēšanas process organizācijās;
  • kā aizsargāt savus datus un izvairīties no kļūšanas par izspiedējvīrus upuri.

 

Tīmekļseminārs

 


 

Par Kaspersky GReAT
Kaspersky Globālā izpētes un analīzes grupa (GReAT), kas dibināta 2008. gadā, darbojas, atklājot valsts līmeņa kiberapdraudējumus (APT), kiberspiegošanas kampaņas, nozīmīgāko ļaunprogrammatūru, izspiedējvīrusus un kibernoziedzības tendences visā pasaulē ar krievu, angļu, ķīniešu, franču un citu valodu pazīmēm to rīkos. Šodien GReAT sastāv no vairāk kā 40 ekspertiem, kas strādā visā pasaulē. Elitārā drošības ekspertu komanda ar savu kompetenci nodrošina uzņēmuma līderību antivīrusu izpētē un inovācijās. Ikdienā GReAT eksperti seko līdzi vairākiem simtiem dažādu APT aktivitāšu un regulāri publicē pētījumus un pārskatus. Daļa no pētījumiem ir pieejama kā maksas pakalpojums Kaspersky APT_Intelligence_Reporting.

Neskatoties uz uzbrukumiem uzņēmuma reputācijai (un arī mēģinājumiem personīgi ietekmēt GReAT dalībniekus) pēc lielu kiberspiegošanas kampaņu izpētes un publiskošanas, Kaspersky GReAT komanda konsevekventi realizē uzņēmuma darbības pamatprincipu – atklāt visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no izcelsmes un mērķa! ASV kiberdrošības izdevums SC Media savā 30. gadadienā izteica atzinību Kaspersky Globālās izpētes un analīzes grupai ar apbalvojumu par tās atklājumiem, kas ir mainījuši pasaules attieksmi pret sarežģītiem mērķētiem apdraudējumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

39 − = 33

Uz augšu