Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Turpinās krāpnieku mēģinājumi izspiest naudu ar draudiem publiskot neesošu video

Turpinās krāpnieku mēģinājumi izspiest naudu ar draudiem publiskot neesošu video

Jūlija vidū tika ziņots par jauna veida krāpnieciskām e-pasta vēstulēm, kurās krāpnieki apgalvoja, ka zina saņēmēja paroli, viņa datorā ir uzinstalējuši vīrusu un ir uzfilmējuši video, par kura nepubliskošanu prasa samaksu. Tagad ir konstatēts, ka līdzīgās krāpnieciskajās vēstulēs potenciālā upura pārliecināšanai par draudu nopietnību paroles vietā var tikt izmantoti viņa telefona numura pēdējie cipari.

 

 

Krāpnieki baida lētticīgus interneta lietotājus ar to, ka ir uzfilmējuši video, kā vēstules saņēmējs apmeklē “pieaugušo” vietnes, nemaksāšanas gadījumā piedraudot izsūtīt to visiem potenciālā upura kontaktiem (draugiem, darba biedriem, ģimenes locekļiem utt.).

 

Krāpnieku e-pasta vēstules paraugs.

Krāpnieku e-pasta vēstules paraugs.

Svarīgi! Saņemot šādu vēstuli, lūdzu nesteidziet krist panikā un apsvērt maksāšanu. Patiesībā nekāds video par jums nav uzņemts, bet jūsu e-pasts, parole un citi dati, kurus krāpnieki varētu izmantot iebaidīšanai, ir nonākuši viņu rokās no lietotāju datubāzēm, kas noplūdušas no tiešsaistes pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Linkedin, Dropbox utt. Lai arī šāds brīdinājums daudziem šķitīs lieks, ir tādi interneta lietotāji, kuri jau ir samaksājuši $1000 uz parauga vēstulē norādīto bitmonētu maka adresi!

 

$1000 iekrīt krāpnieku makā! Ekrānuzņēmums no www.blockchain.com.

$1000 iekrīt krāpnieku makā! Ekrānuzņēmums no www.blockchain.com.

Vēstulē norādītajā bitmonētu maka adresē uz šodienu bija ieskaitīti gandrīz 6 tūkstoši ASV dolāru. Ja ņem vērā, ka uzģenerēt jaunu adresi ir vien pāris klikšķu jautājums, tad droši var teikt, ka šādu adrešu ir daudz.

Ko darīt, ja saņemta krāpnieku vēstule?

Tas, ko ieteicams darīt, ir parūpēties par savu tiešsaistes kontu drošību. Ja sūtījumā ir kāda konkrēta parole, kuru jūs lietojat šobrīd, tad tā ir jānomaina visur, kur tā tiek izmantota. Ja kontu ar vienādu paroli jums ir daudz, noteikti jāapsver modernas multiplatformu paroļu pārvaldības programmatūras izmantošana, jo tāda ļauj ērti lietot atšķirīgas un stipras paroles lielā tiešsaistes kontu skaitā.

Ja ir saņemta vēstule ar telefona numuru vai tā daļu, tas arī var liecināt, ka jūsu dati ir noplūduši no kāda interneta pakalpojuma. Viena no iespējām, kā noskaidrot informāciju par datu noplūdēm, ir izmantot vietni https://haveibeenpwned.com/. Ievadot tur jūsu e-pasta adresi, uz kuru esat saņēmuši krāpnieku vēstuli, jūs ieraudzīsiet, kādās noplūdēs no kādiem tiešsaistes resursiem tā ir atrodama. Ja jūs šajos kontos vēl arvien izmantojat paroles, kas ir bijušas norādītajā noplūdes laikā, tad tās jāmaina.

Starp citu, https://haveibeenpwned.com/ var izmantot arī tam, lai saņemtu brīdinājumus par konkrētas e-pasta adreses vai pat domēna parādīšanos noplūdušu datu datubāzēs. Ja jūs tomēr māc bažas, tad, iespējams, tās kliedēs ziņa, ka šo pakalpojumu izmanto Apvienotās Karalistes un Austrālijas valdību dienesti, lai saņemtu pēc iespējas savlaicīgu informāciju un atbilstoši reaģētu.

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 43 = 50

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu