Sākumlapa » Apdraudējumi » Twitter pēc nopietnas kļūdas izlabošanas mudina lietotājus mainīt paroles

Twitter pēc nopietnas kļūdas izlabošanas mudina lietotājus mainīt paroles

Vai jūs zināt, ka vakar bija World Password Day? Nē? Un tas ir saprotams, jo neviens šajā sakarā salūtu nešāva. Interneta lietotāju sabiedrība kopumā ļoti nelabprāt pievēršas paroļu drošībai. Tomēr liktenīgas sakritības dēļ kāds notikums jau vakar lika atcerēties par paroļu drošību ļoti lielam skaitam interneta lietotāju visā pasaulē. Precīzāk, Twitter lietotāju, jo vakar šī kompānija nāca klajā ar paziņojumu par atklātu iekšēju kļūdu, kas varēja radīt paroļu noplūdi.

 

 

Kas tad ir noticis? Parasti lielās un nopietnās IT sistēmās lietotāju paroles nekur atklātā tekstā apkārt nemētājas. Tas ir industrijas standarts, ka paroles tiek glabātas šifrētā veidā. Twitter vakar ir nopublicējis informāciju par atklātu kļūdu, kuras rezultātā lietotāju paroles iekšējā žurnālā ir tikušas uzkrātas atklātā formā.

 

Uzņēmums ziņo, ka kļūda ir izlabota un izmeklēšana neuzrāda paroļu noplūdi, tomēr Twitter aicina lietotājus nomainīt paroli gan pieejai Twitter kontam, gan citiem kontiem, kuriem ir tikusi izmantota tāda pati parole.

 

“Twitter pēc nopietnas kļūdas izlabošanas mudina lietotājus nomainīt paroli gan pieejai Twitter kontam, gan citiem kontiem, kuriem ir tikusi izmantota tāda pati parole”

Tweet

 

Twitter neatklāj, cik daudzas paroles ir tikušas pakļautas papildus riskam. Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters, atsaucoties uz zinošu personu, kura nav pilnvarota runāt publiski, tad paroļu skaits esot “būtisks” un tās esot bijušas uzkrātas atklātā tekstā “vairākus mēnešus”.

Ko iesaka Twitter?

  1. Nomainiet paroli Twitter kontam un jebkuram citam pakalpojumam, kuram izmantota tā pati parole.
  2. Izvēlieties spēcīgu paroli, kuru jūs neizmantojat citos pakalpojumos.
  3. Izmantojiet divfaktoru autentifikāciju.
  4. Izmantojiet paroļu pārvaldības programmatūru spēcīgu un unikālu paroļu lietošanai it visur.
Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Divfaktoru autentifikāciju 😉

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

35 + = 45

Uz augšu