Sākumlapa » Apdraudējumi » Uzmanību! Caur Facebook izplatās ļaundabīgs pārlūka Chrome paplašinājums

Uzmanību! Caur Facebook izplatās ļaundabīgs pārlūka Chrome paplašinājums

Par bīstamiem un kaitīgiem pārlūka Chrome paplašinājumiem tiek rakstīts un brīdināts daudz. Diemžēl pat oficiālie Google resursi, kurus eksperti vienmēr iesaka kā uzticamākus programmatūras avotus, nebūt negarantē, ka jūs neiedzīvosieties kādā ķezā. Tā, piemēram, nupat no Chrome Web Store pēc Kaspersky Lab pētnieku norādes tika izvākts banku Trojas zirgs, kas darbojās kā vidutājs, kad upuris atvēra savā pārlūkā tiešsaistes bankas vietni.

 

 

Bet šoreiz parunāsim par citu kaitēkli, kas satraucis ne vienu vien Facebook lietotāju Latvijā un, kā jau jūs noprotat, arī ir nekas cits kā pārlūka Chrome paplašinājums. Pēdējā laikā droši vien daudzi būs pamanījuši nedaudz dīvainus ierakstus sociālā tīkla Facebook kontos. Tajos līdz ar atzīmētiem ļoti daudziem Facebook lietotājiem autors it kā piedāvā savu speciālo video.

 

Ieraksts Facebook, ko ir veicis kaitīgais pārlūka Chrome paplašinājums.

Ieraksts Facebook, ko ir veicis kaitīgais pārlūka Chrome paplašinājums.

Lai gan mums šobrīd nav zināma ļaunprogrammatūras pilna funkcionalitāte, tas, kas ir zināms, ir pietiekoši, lai jūs vismaz pabrīdinātu un ieteiktu, ko darīt un ko nedarīt. Ir zināms, ka uzklikšķinot uz attēla Facebook ierakstā, kas tiek uzdots par video, potenciālais upuris nonāk interneta lapā, kas imitē YouTube un piedāvā uzstādīt paplašinājumu, lai skatītu video.

 

Lapa imitē YouTube un piedāvā uzstādīt pārlūka paplašinājumu.

Lapa imitē YouTube un piedāvā uzstādīt pārlūka paplašinājumu.

Tas, ko kategoriski nav ieteicams darīt, ir piekrist jebkādu paplašinājumu, kodeku utt. uzstādīšanas pēkšņiem aicinājumiem, lai skatītos vai klausītos kaut kādu saturu, ja vien jūs neesat 100% pārliecināti par savu rīcību. Ja lietotājs mūsu apskatītajā gadījumā piekrīt pārlūka paplašinājuma uzstādīšanai, tad pieeja paplašinājumiem viņa pārlūkā tiek nobloķēta un viņa vai viņa draugu Facebook kontos parādās ieraksti ar virkni atzīmētu draugu un viņa profila attēlu, kas tiek uzdots par video. Lūk tā, virāli un, diemžēl, daudzos gadījumos pietiekoši efektīvi, lai citi cilvēki ātrumā iekristu un piekristu paplašinājuma uzstādīšanai, kas noved pie ļaunprogrammatūras tālākas izplatības.

 

Kaitīgais Chrome paplašinājums pēc pārlūka noklusējuma iestatījumu atjaunošanas izslēgts.

Kaitīgais Chrome paplašinājums pēc pārlūka noklusējuma iestatījumu atjaunošanas izslēgts.

Izslēgt kaitīgo paplašinājumu var, atjaunojot pārlūka Chrome noklusējuma iestatījumus (instrukcija angļu valodā: https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=en) Jāatceras, ka pēc šīs darbības jums nāksies atkal ieslēgt jūsu izmantojamos paplašinājumus. Ir arī iespējams, ka Facebook pats izdzēsīs no konta ļaunprogrammas ierakstus, izmetīs lietotāju no Facebook un pie ieejas kontā piedāvās ārstēties. Ja tas tā nav noticis, tad ļoti vēlams pēc kaitīgā paplašinājuma izslēgšanas ieiet Facebook kontā un izdzēst “savus” kaitīgos ierakstus, lai citi lietotāji netiktu pakļauti briesmām.

Pagaidām tas ir viss. Neiekrītiet! Drīz ziņosim papildus detaļas.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Manā gadījumā es gāju no android telefona (opera).
    Man uzmeta kaut kādu casino reklāmu un uzpiežot krustiņu iziet man kaut kas sāka lādēties nenormālos ātrumos.tad es sapratu ka nav labi un izgāju no tā loga.drošības pēc nomainīju paroles

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

4 + 3 =

Uz augšu