Sākumlapa » Apdraudējumi » Uzmanību! Krāpnieki mēģina izspiest naudu ar draudiem publiskot neesošu video

Uzmanību! Krāpnieki mēģina izspiest naudu ar draudiem publiskot neesošu video

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv šodien ir izplatījusi brīdinājumu par jauna veida krāpnieciskām e-pasta vēstulēm, kurās krāpnieks apgalvo, ka zina saņēmēja paroli, viņa datorā ir uzinstalējis vīrusu un ir uzfilmējis video, par kura nepubliskošanu prasa samaksu.

 

 

Kā norāda Cert.lv, tas ir krāpšanas mēģinājums, jo nekāda vīrusa un video nav. Norādīto paroli krāpnieks ir ieguvis kādā no internetā publicētajām datu noplūdēm. Tomēr drošības eksperti aicina nomainīt paroli, ja tāda vēl tiek izmantota.

 

 

Vietnē Bleeping Computer, kas jau 12. jūlijā brīdināja par šāda veida krāpniecības mēģinājumiem, ir nopublicēts e-pasta vēstules paraugs, kas redzams augstāk. Sekosim notikumiem un jaunumu gadījumā papildināsim informāciju. Pēc Cert.lv teiktā, institūcija jau ir saņēmusi “diezgan daudz ziņojumu” no interneta lietotājiem Latvijā.

Papildināts 2018. gada 19. jūlijā

Tā kā krāpnieki pieprasa samaksu bitmonētās, tad pētniekiem, vismaz daļēji, ir iespēja atsekot viņu sekmes. Izpētot aktivitātes ar 42 bitmonētu maku adresēm, ko lietojuši krāpnieki, ir konstatēts, ka šajos makos kopumā viņiem ir izdevies saņemt pāri par 50 000 ASV dolāru.

 

 

Tiek uzskatīts, ka patiesībā krāpnieki lieto tūkstošiem bitmonētu maku. Sekosim notikumiem un papildināsim informāciju.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

6 Komentāri

  1. Tieši tāda paša satura vēstuli par naudas izspiešanu arī es šodien 19.07. saņēmu

  2. Arī es saņēmu šādu draudu vēstuli 21.jūlijā.

  3. Saņēmu šādu vēstuli 06.03.19.

  4. Saņēmu vēstuli 27.03.19

  5. Saņēmu vēstuli 03.06.2019

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

66 + = 76

Uz augšu