Sākumlapa » Apdraudējumi » Uzmanību! Viltus loteriju rīkotāji apbruņojušies ar Maxima zīmolu

Uzmanību! Viltus loteriju rīkotāji apbruņojušies ar Maxima zīmolu

Šis gads sākās ar brīdinājumiem par viltus loterijām Tele2, Lattelecom un Baltcom vārdā (lasiet: Uzmanību! Viltus loterija ar nepatīkamu pārsteigumu (papildināts)). Vēlāk pavasarī šiem zīmoliem ļaundari pievienoja Latvijas Pastu. Viltus loterijās tika piesolīti Samsung Galaxy S9, Apple iPhone XS vai iPad Air2, ja lietotājs piekritīšot atbildēt uz 6 jautājumiem. Patiesais mērķis bija panākt, lai lietotājs  neuzmanīgi abonē piekļuvi kādas vietnes resursiem, par ko katru mēnesi no lietotāja bankas konta tiktu atvilkti 29 EUR.

 

 

Gadam noslēdzoties, jākonstatē, ka krāpnieki nav metuši pie malas šo rūpalu. Patiesībā mums ar zināmu piepūli izdevās atrunāt no neapdomīgas rīcības kādu interneta lietotāju, kuram Maxima zīmols likās pietiekams uzticamības garants, neskatoties uz pagalam neatbilstošu domēnu un Kaspersky drošības risinājuma brīdinājumu par pikšķerēšanas vietni tālākās viņa darbībās.

 

 

Kā redzams no ekrānuzņēmumiem, “balvu” klāsts viltus loterijā salīdzinājumā ar gada sākumu ir modernizēts. Valodas kļūdas acīmredzami norāda uz to, ka loterijas rīkotājiem latviešu valoda noteikti nav dzimtā.

 

 

AntiVirus.LV ir informējis CERT.LV un atgādina, ka interneta lietotājiem, saņemot jebkāda veida paziņojumus (e-pasts, uznirstošs logs, paziņojums sociālo tīklu saziņas rīkos un citur), jāpievērš uzmanība neparastām detaļām. Tās var būt kļūdas valodā, paziņojuma parādīšanās ar tajā minētu pakalpojumu sniedzēju nesaistītā vietnē, “pārāk labs” piedāvājums utt. Esiet uzmanīgi un lietojiet arī aizsardzības programmatūru, kas spēj atklāt un bloķēt daudzus krāpniecības mēģinājumus!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

73 − = 72

Uz augšu