Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Vai jūs uztrauc datu nozagšanas briesmas?

Vai jūs uztrauc datu nozagšanas briesmas?

Mēdz teikt, ka vislielāko stresu cilvēkam izraisa trīs lietas: pārvākšanās uz citu dzīves vietu, atlaišana no darba un laulības šķiršana. Uztraukumiem, ko izraisa bažas par datu nozagšanu, paroles maiņa un raizes par datora drošību, uz šāda fona nevajadzētu būt īpaši svarīgiem.

Taču Kaspersky Lab jaunākais pētījums liecina, ka cilvēkus stipri uztrauc arī rūpes par to, kā nosargāt informāciju: 69% aptaujāto atzīst, ka uztraucas, kad dzird par datu zādzību gadījumiem, un tā kā plašsaziņas līdzekļi ziņo par šādiem gadījumiem gandrīz katru nedēļu, tādi uztraukumi tiešām nav nekas patīkams.

 

 

Kaspersky Lab parunāja ar dažiem psihologiem par stresu un par to, kāpēc mūs uztrauc kibernoziegumi. Plašsaziņas līdzekļu psihologs Franks Švābs no Jūlija-Maksimiliāna Universitātes Vircburgā pastāstīja: „Uztraukums sakarā ar bažām par ārējiem notikumiem, piemēram, datu zādzībām, un par lietām, kuras nesaprotam, piemēram, par to, kā vislabāk aizsargāt savas ierīces, var izraisīt pat veselības problēmas. Kaut kāds stresa līmenis, protams, ir neizbēgams, bet svarīgi, lai mēs prastu no tā atkopties, un to viegli var izdarīt, kad stress ir saistīts ar datoriem.” Visam pamatā ir cilvēka sajūta, ka viņš nespēj garantēt savu drošību pasaules tīmeklī.

Kaspersky Lab pētījuma rezultāti rāda, ka cilvēki daudz biežāk uztraucas par to, ka varētu piedzīvot hakeru uzbrukumu mājās (58%), nekā par tādu pašu iespēju darbā (48%), jo ļaudis uzticas saviem darba devējiem un cer, ka tie viņus pasargās no tīmekļa draudiem (68%).

Tie ir plaši izplatīti maldi: cilvēki domā, ka darbā nav nepieciešama tik liela modrība sakarā ar ierīcēm un kontiem. Patiesībā kibernoziedznieki drīzāk uzbrūk uzņēmuma „vājajai vietai” (tas ir, darbiniekam), jo tur cer tikt pie lielākas naudas nekā tad, ja uzbruktu privātpersonām. Tādēļ darbā un mājās ir jāievēro vieni un tie paši drošības noteikumi — jāizvairās no aizdomīgām e-pasta vēstulēm, jālieto paroļu pārvaldnieks, kas palīdz ierīkot drošas, unikālas paroles, un jāapmeklē uzticamas tīmekļa vietnes.

Viens no interesantākajiem pētījuma secinājumiem ir šāds: cilvēki nevēlas uzticēt paroļu pārvaldniekam ierīču pieejas datus (8%), tiešsaistes kontu pieejas datus (6%) un kredītkaršu datus (3 %), bet ir gatavi to visu izpaust savam partnerim ( 53%, 47% un 47%).

Lai gan saskaņā ar labāko praksi šos noslēpumus ieteicams uzticēt tikai paroļu pārvaldniekam, Kaspersky Lab konstatēja, ka ir vērojams izteikts uzticības trūkums tehnoloģiju uzņēmumiem un organizācijām, kas glabā informāciju. Vismazāk, 17%, uzticas valdībai. 16% respondentu neuzticas vispār nevienam. Visvairāk uzticas rūpniecības uzņēmumiem, veselības aprūpes un izglītības iestādēm, lai gan šajās nozarēs pēdējos gados ir notikušas skaļas datu zādzības.

 

 

Ja jau internetā dažādā veidā glabājas tik daudz konfidenciālas informācijas un ja to glabā tik daudz organizāciju, tad nav brīnums, ka cilvēkiem sakarā ar to rodas stress — 66% respondentu apgalvo, ka visu laiku uztraucoties par konfidenciālo informāciju, kāda par viņiem ir pieejama internetā. Taču šo uztraukumu var mazināt, parūpējoties par savu kiberdrošību, un tad jums pietiks laika raizēm arī par svarīgākām lietām!

Ja vēlaties mazināt sava stresa līmeni, ievērojiet dažus vienkāršus noteikumus.

  1. Likvidējiet kontus, kurus vairs nelietojat, piemēram, sociālajos tīklos vai interneta veikalos.
  2. Ja jūsu dati ir noplūduši internetā, ko, piemēram, var pārbaudīt vietnē https://haveibeenpwned.com/, tad noteikti nomainiet paroles. Unikālu un spēcīgu paroļu lietošanā te jums palīdzēs labs paroļu pārvaldnieks, kāds nāk kopā ar Kaspersky Total Security.
  3. Sargieties no e-pasta vēstulēm vai ziņām, kuras aicina klikšķināt uz hipersaitēm vai lejupielādēt pielikumus. Pikšķerēšanas vēstules ir viens no galvenajiem kontu uzlaušanas līdzekļiem; ja ir šaubas, tad labāk neklikšķiniet!
  4. Visās savās ierīcēs uzstādiet vislabāko antivīrusu, lai samazinātu e-pasta vēstuļu, tīmekļa vietņu un datu zudumu riskus.
  5. Veiciet savu personisko datu rezerves kopēšanu atsevišķā cietajā diskā vai ierīcē. Jūsu datus joprojām apdraud izspiedējvīrusi, tādēļ jāparūpējas par datu drošību.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

15 − 6 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu