Sākumlapa » Apdraudējumi » Valsts policija atkārtoti brīdina par telefonkrāpniekiem un piedāvā sarunas ierakstu

Valsts policija atkārtoti brīdina par telefonkrāpniekiem un piedāvā sarunas ierakstu

Valsts policija informē, ka, neskatoties uz nepārtrauktiem brīdinājumiem un aicinājumiem uzmanīties no krāpniekiem, joprojām saņem iesniegumus par izkrāptiem finanšu līdzekļiem. Pēdējā laikā uzskatāmi ir parādījusies shēma, kad krāpnieki zvana iedzīvotājiem un uzdodas par banku darbiniekiem.

Krāpnieki telefonsarunas laikā informē par it kā aizdomīgām darbībām personas bankas kontā, pieprasa nekavējoties sadarboties un nosaukt personīga rakstura informāciju, piemēram, bankas kartes numuru, CSV kodu, kas atrodas bankas kartes aizmugurē u.c. Lai brīdinājums par krāpniekiem būtu uzskatāmāks, Valsts policija piedāvā sarunas ierakstu (krievu val.) ar krāpnieku.

Sarunas ieraksts ar krāpnieku. Avots: Valsts policija.

Lielākoties visi krāpnieki darbojas pēc līdzīgas shēmas, tāpēc Valsts policija aicina iegaumēt darbības un principus, kas raksturīgi telefonkrāpniekiem:

  • zvanītājs uzdodas par bankas pārstāvi un informē par kādu konstatētu problēmu bankas kontā, piemēram, par aizdomīgu pārskaitījumu vai pirkumu;
  • krāpnieks izteikti un ar lielu entuziasmu vēlas palīdzēt, tādā veidā mēģinot iegūt personas labvēlību un uzticēšanos;
  • komunicējot, krāpnieks cenšas iegūt dažāda rakstura personīgu informāciju;
  • krāpnieks steidzina pieņemt nepārdomātus lēmumus, kā arī nedod iespēju pārliecināties, ka zvanītājs ir tas, par ko uzdodas;
  • krāpnieks piedāvā pāriet uz it kā drošāku saziņu lietotnē WhatsApp, Viber vai citā lietotnē;
  • ja persona tomēr atsakās sadarboties, tad krāpnieks sāk draudēt, iebiedēt un brīdina par sekām, kas it kā var iestāties, ja persona atteiksies sadarboties.

Kā pasargāt sevi?

Ja zvanītāja numurs nav pazīstams, tad sarunas laikā esiet piesardzīgi un neizpaužat personīgo informāciju. Ja zvanītājs steidzina un mudina pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, tad pārtrauciet sarunu! Īpaši gadījumos, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas.

Papildus info par krāpniecisku zvanu pazīmēm lasiet šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

40 + = 43

Uz augšu