Sākumlapa » Apdraudējumi » Valsts policija: krāpnieki turpina uzdoties par bankas darbiniekiem

Valsts policija: krāpnieki turpina uzdoties par bankas darbiniekiem

Valsts policija atkārtoti brīdina par krāpniekiem, kuri turpina uzdoties par bankas darbiniekiem, izkrāpjot no Latvijas iedzīvotājiem finanšu līdzekļus!

Valsts policijas norāda, ka, neraugoties uz aicinājumiem būt uzmanīgiem un neizpaust savus internetbankas pieejas datus, policijā aizvien tiek saņemti iesniegumi no personām, kurām tiek izkrāpti finanšu līdzekļi.

Valsts policija informē, ka laika periodā no šī gada 1. janvāra līdz 11. aprīlim Rīgas reģiona pārvaldē ir reģistrēti 156 notikumi, kas saistīti ar krāpšanu vai krāpšanas mēģinājumiem, kad krāpnieki uzdodas par bankas darbiniekiem un informē iedzīvotājus par viņu bankas kontā it kā notiekošajām nelikumīgajām darbībām. Lai šīs darbības pārtrauktu, iedzīvotājiem tiek pieprasīts pieslēgties ar savu Smart ID, kā rezultātā tiek izkrāpti finanšu līdzekļi. Šādā veidā no iedzīvotājiem izkrāpti jau vairāk nekā 246 600 eiro!

Svarīgi atcerēties! Kiberdrošības eksperti, bankas un tiesībsargi nenogurstoši atgādina – bankas un citas iestādes nekad neprasa atklāt kontu pieejas datus.

Valsts policija vērš uzmanību arī uz kādu tehnisku aspektu. Tas, ka telefonsarunas laikā uzrādās Latvijas telefona numurs vai pat valsts iestādes nosaukums, nenozīmē, ka zvans tiešām tiek veikts no Latvijas. Krāpnieki spēj “ģenerēt telefonu numurus”!

Gadījumā, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot tai, rakstot iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz e-pastu pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā: https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai arī mobilajā lietotnē Mana Drošība Android un iOS platformām.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 6 = 3

Uz augšu